VIJF EN ZESTIGSTE JAARVERSLAG Aan de Aandeelhouders van De Tilburgse Hypotheekbank N.V. te Tilburg L.S. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 36 der statuten hebben wij de eer U hierbij verslag uit te brengen omtrent de gang van zaken der vennootschap over het jaar 1955, daarbij ter vaststelling aan te bieden de balans per 31 december 1955 en de winst- en verliesrekening over dat jaar, alsmede ter behan deling het voorstel van winstverdeling. BESTUUR. In de algemene vergadering van aandeelhouders op 11 juni 1955 werd als commissaris herkozen de Heer Mr. C. E. A. M. van de Mortel te Tilburg. In de daaropvolgende vergadering van het college van commissarissen werd de Heer van de Mortel herkozen als lid van de Raad van Toezicht. DIRECTIE. Op 6 januari 1956 kwam aan onze vennootschap plotseling en geheel onverwacht te ontvallen de Heer F. A. Hoekx, die sedert zijn benoeming in de Vergadering van Aandeelhouders d.d. 30 juni 1933 onafgebroken de directie heeft gevoerd en aan wie onze vennootschap zeer grote dank is verschuldigd. Hij ruste in vrede. Overeenkomstig artikel 29 en artikel 30 lid 10 der statuten heeft de Raad van Toezicht, bij besluit van 7 januari 1956 met de waarneming der directie belast de Heer Mr. C. E. A. M. van de Mortel te Tilburg. VERGADERINGEN. De gewone algemene vergadering van aandeelhouders werd gehouden op 11 juni 1955. De Raad van Toezicht vergaderde geregeld, het college van commissarissen tweemaal. CONTROLE. De controle op het beheer der bank geschiedt door de commissarissen en meer speciaal door de Raad van Toezicht overeenkomstig de statuten. De administratie werd gecontroleerd door het accountantskantoor L. A. Hagers te ’s-Gravenhage, waarvan het rapport aan het eind van dit verslag volgt. Voorts zijn wij onderworpen aan het toezicht van het controle-orgaan voor het Hypotheekbank- bedrijf (afd. Onroerend Goed). 5

Jaarverslagen Tilburgsche Hypotheekbank | 1955 | | pagina 7