Janine Vos Medewerkers in hun kracht lid van de Groepsdirectie en Chief Human Resources Officer Als ik naar onze missie kijk, knip ik hem graag in drieën: het gaat over 'groeien', over 'een betere wereld' en over 'samen'. Mensen hebben een duidelijk doel nodig om zelf te groeien en te beseffen waar ze aan bijdragen. We starten daarom met groei van onze mensen; groei in vakmanschap, vitaliteit en verandervermogen. Daarnaast moeten we onszelf als coöperatieve bank de vraag stellen: wat is goed voor de wereld? En uiteindelijk gaat het over de behoefte om samen te werken. Wat ons als bank steeds meer onderscheidt, is het debat dat we hier voeren dankzij de introductie van onze missie Growing A Better World Together. We zijn er nog niet maar het feit dat we er intern en extern op aangesproken worden, zorgt voor bewustwording en actie op deze missie. We willen en moeten dit, want dit is wie we zijn. En waar ik me persoonlijk sterk voor maak is om alle medewerkers hierin mee te nemen. We hebben afgelopen jaar veel stappen vooruit gezet, maar er is nog veel te doen. Wat ik ons toewens, is dat we nog overtuigender durven opstaan waar dat nodig is. We moeten het gesprek met klanten vaker en intenser aangaan. Dat is moeilijk en het vergt moed en eerlijkheid, maar het loont altijd. Als we in staat zijn om dat nog beter te doen, groeien we verderals banken als mensen. Daar werken we hard aan en ik wil heel graag die menselijke kant van ons verhaal verder blijven ontwikkelen. Ik besef ook dat niet iedereen mee wil of mee kan in de transitie van Rabobank. Veel werk binnen de bank verandert in zo'n hoog tempo. De urgentie is hoog. Het vraagt veel van medewerkers om zich aan te passen. De bank wil ze daarin aan alle kanten helpen en begeleiden, maar er moeten tegelijkertijd ook banen verdwijnen. Daar zit spanning op, natuurlijk. Zaak is ook als werk verdwijnt om te zorgen voor goede begeleiding van werk naar werk. Daarin laten we prachtige resultaten zien. Al blijft het loslaten - en dat is niet makkelijk. Wat ik mooi vind, is dat vaak de trots op wat mensen hier geleerd hebben uiteindelijk overheerst. Ik denk dat collega's die voelen wat we met onze missie kunnen betekenen, ook bereid en in staat zijn daarin mee te gaan en zich te ontwikkelen naar de toekomst. Als dat lukt, kunnen we samen echt veel moois tot stand brengen.

Jaarverslagen Rabobank | 2018 | | pagina 29