WiebeDraijer Bestuursvoorzitter Aan het afgelopen jaar houd ik een goed gevoel over. Het resultaat van de veranderingen die een paar jaar geleden zijn ingezet, wordt steeds beter zichtbaar. We onderscheiden ons nadrukkelijker op de thema's die aansluiten bij onze missie Growing A Better World Together. We willen een betekenisvolle coöperatie zijn die helpt het welzijn en de welvaart in Nederland te bevorderen. Een bank ook, die duidelijk prioriteit geeft aan duurzaamheid en innovatie. En Rabobank wil daarnaast haar leidende positie in de Food Agrisector wereldwijd inzetten om bij te dragen aan oplossingen voor het wereldvoedselprobleem. Bij die missiedoelen voel ik me persoonlijk zeer betrokken en ze inspireren me dagelijks in mijn werk voor de bank. Hoog op mijn lijstje wensen voor de bank van morgen staat het verhogen van de betrokkenheid van onze leden. Rabobank moet voor iedereen een bank zijn waar je als lid bij wilt horen. Ik mis bij teveel leden nu nog dat clubgevoel. Vergelijk het met het lidmaatschap van de ANWB. Daar voel je je echt lid en kun je bij pech de Wegenwacht bellen of krijg je speciale voordelen vanwege je lidmaatschap. Zoiets wil ik hier ook laten ontstaan. Het moet leuk en verrijkend zijn om Rabo-lid te zijn. We moeten een paar iconische dingen doen zodat leden zeggen: kijk, daarom ben ik lid van deze bank. We werken nu aan de vergroting van die betrokkenheid en ik heb daar positieve verwachtingen over. Rabobank was jarenlang een koploper in de branche als het ging om innovaties. Wat bijna niemand meer weet is dat het online betalingssysteem iDEAL een Rabo-uitvinding is. In de loop der tijd zijn we dat innovatieve imago een beetje kwijtgeraakt, maar ik merk nu dat we dat weer aan het terugwinnen zijn. Kijk naar onze Bankieren App in Nederland die overal de beste waarderingen krijgt. Of kijk naar de projecten rond blockchain waarin we ook een leidende rol hebben. Zo zie je Raboin hoog tempo de bank van de toekomst vorm en inhoud geven. Deze trend zorgt ook voor dilemma's. Rabobank is nu weer een leidende, innovatieve bank omdat we bij al onze diensten versneld digitaliseren. Die ontwikkeling kan alleen maar doorgaan als je je bestaande bank aanzienlijk verandert. Veranderen gaat niet altijd even makkelijk. We zijn bezig om een op volle snelheid draaiende bank te veranderen door zoveel mogelijk diensten simpeler te maken voor onze klanten. Dat is en blijft een lastige exercitie. Maar we zijn op de goede weg en hebben een prachtige missie te voltooien waar ik graag in mijn tweede termijn als bestuursvoorzitter van deze bank leiding aan geef.

Jaarverslagen Rabobank | 2018 | | pagina 25