lekoSevinga Excellente klantfocus Lid van de Groepsdirectie en Chief Information Operations Officer Alleen een sterke, stabiele bank kan ervoor zorgen dat we onze missie Growing A Better World Together ook echt succesvol kunnen uitvoeren. Als je mij vraagt wat mijn persoonlijke bijdrage is aan onze missie dan ligt die in eerste instantie ook in die hoek: samen met mijn CIOO team bouwen we vandaag aan de bank van morgen. Rabobank is een paar jaar geleden begonnen met een hele omvangrijke organisatietransformatie in Nederland, ledereen binnen de bank is daar mee bezig. Deze verandering zorgt ervoor dat de bank nog sneller, flexibeler en efficiënter kan acteren vóórhaar klanten. Binnen mijn domein van IT en Operations bouwen we aan een compleet nieuw IT-landschap en de onderliggende infrastructuur. Doel is het aantal IT-applicaties significant terug te brengen. Een ander voorbeeld is 'One Digital Workspace': je kunt als medewerker van onze bank op elk moment, op elke plek in de wereld en op elk apparaat veilig en snel inloggen op ons systeem, net alsof je hier op kantoor bent. Daarmee geven we wereldwijd efficiënt samenwerken een enorme boost. Minstens zo belangrijk zijn onze inspanningen om onze ambitie 'Always On' te realiseren zodat onze klanten altijd en overal op een veilige manier toegang hebben tot onze online dienstverlening. Dat doen we, vind ik, buitengewoon goed. Ais het gaat over het beheer van data, genieten banken het hoogste vertrouwen van alle instellingen en organisaties. Op dat vertrouwen moeten we heel zuinig zijn. Al onze ontwikkelteams moeten binnen een week van idee naar uitvoering kunnen gaan. Dat kan alleen als je de boel goed op orde hebt - als bank en ook als medewerker. We investeren veel in nieuwe manieren van werken, in nieuwe technologie. De vernieuwing gaat nu veel sneller en het is goed om te zien dat er ook meer trots is binnen de bank op het resultaat. De afhankelijkheid van externe arbeidskrachten is lange tijd groot geweest hier bij de bank. Te groot, vind ik. Daarom hebben we nu een beperkt aantal externe partners aangewezen met wie we verdergaan. En ik zie dat we steeds meer goede mensen zelf in huis hebben. Dat vind ik een positieve ontwikkeling. Zo werken we hard aan die ijzersterke, stabiele bank die de basis vormt onder onze missie.

Jaarverslagen Rabobank | 2018 | | pagina 21