Janine Vos lid van de Groepsdirectie en Chief Human Resources Officer Medewerkers in hun kracht om elkaar beter te maken. Elke dag weer doen we nieuwe vaardigheden en kennis op. Wat we gisteren hebben geleerd, passen we vandaag toe. Daarmee verrijken we onze bijdrage. Samen geven we vorm aan de toekomst. In 2017 hebben we daarom GROW! geïntroduceerd als vervan ging van het traditionele Performance Management-systeem. Bij het GROW! model werken we met een korte feedback- cyclus op basis van de Appreciative Inquiry-methode, met een persoonlijk ontwikkelbudget van 1.500 euro per jaar. Voor mij was 2017 ook een jaar van transitie. Ik voel me vereerd dat ik de HR-functie mag vertegenwoordigen in zo'n diverse en complementaire groepsdirectie. Het was ook een eer dat ik de award voor Chief HR Officer of the Year kreeg toegekend. In mijn dankwoord heb ik deze award opgedragen aan al mijn collega's bij Rabobank. Voor sommige mensen was dit geen gemakkelijk jaar, maar de positieve respons die ik heb gekregen bevestigt dat we op de juiste weg zitten. De mensen die nu voor de Rabobank werken of die in de toekomst voor ons gaan werken, willen méér dan alleen een baan. Ze willen zinvol werk bij een bedrijf met een missie die verder gaat dan alleen maar financiële winst maken. Growing a better world together. Tevreden medewerkers, tevreden klanten We merken de invloed van trends als globalisering en hyperconnectiviteit, maar ook van demografische ontwikkelingen en de snelle opkomst van kunstmatige intelli gentie en robotisering. Deze verande ringen hebben invloed op onze manier van werken. Binnen deze context staat voor de Rabobank voorop dat medewerkers in hun kracht moeten worden gezet via vakman schap, vitaliteit en verandervermogen. We willen dat medewerkers vertrouwen hebben in de toekomst. Hiervoor is des kundigheid en expertise nodig. Of anders gezegd: vakmanschap om dag in, dag uit onze klanten uitstekend van dienst te zijn. In deze tijd van snelle economische, maat schappelijke en technologische ontwikke lingen moeten medewerkers in staat zijn om veranderingen te verwelkomen, en de energie hebben om op een nieuwe manier van werken in teams aan de slag te gaan voor onze klanten. De focus op deze drie elementen - vakmanschap, vitaliteit en verandervermogen - vormt een ecosys teem waarin we continu van elkaar leren en waarbij de focus van de organisatie is gericht op het creëren van een werkplek In 2017 hebben we hard gewerkt aan het versterken van deze drie aandachts gebieden: we stimuleren medewerkers om hun talenten en vaardigheden te ontwikkelen, hun enthousiasme voor hun werk te behouden en zich aan te passen aan de steeds veranderende omstandig heden. Als Rabobank willen we mede werkers die trots zijn op hun werk en hun bedrijf, die altijd bereid zijn om die extra stap te zetten voor onze klanten en die een verschil durven maken voor de maat schappij. Medewerkers die elkaar helpen om verwachtingen te overtreffen en die samen excelleren in "het juiste" doen. Deze waarden en dit gedrag komen samen in Growing a better world together. Tevreden medewerkers betekent tevreden klanten. Al onze medewerkers hebben iets gemerkt van de transitie in 2017. We hebben een nieuw leiderschapsprofiel ontwikkeld. Dit hebben we eerst uitgerold voor onze 180 topmanagers en vanaf voorjaar 2018 zal dit voor al onze 4.000 managers beschikbaar zijn. We verwachten van de leiding van ons bedrijf dat ze leiderschap ontwikkelen door middel van coaching en continue feedback. Bereidheid om te leren is een belangrijk thema voor al onze medewerkers. Alles uit je eigen potentieel halen en samenwerken voor de toekomst, waarin duidelijke waarden, diversiteit en inclusiviteit centraal staan.

Jaarverslagen Rabobank | 2017 | | pagina 32