Wiebe Draijer bestuursvoorzitter Wanneer mensen mij vragen wat de Rabobank anders maakt dan andere banken, antwoord ik altijd dat wij ons onderscheiden als betekenisvolle coöperatie. Uiteraard zijn wij in de eerste plaats een bankbedrijf. En zoals alle bedrijven moeten we ervoor zorgen dat de basis goed is, zodat we onze klanten tevreden houden. Uit onze resultaten over 2017 blijkt dat de basis beter is dan ooit: onze Bankieren App in Nederland krijgt 4,6 sterren in de Apple App store, onze digitale betrouwbaarheid is 99,9%, onze Net Promoter Score is de afgelopen 5 jaar toegenomen, en onze producten zijn relevant, concurrerend en worden steeds innovatiever. Vanuit deze basis kunnen klanten van de Rabobank ervoor kiezen om al hun bank zaken online te regelen. Of ze kunnen advies vragen aan een van onze adviseurs: professionals die de persoonlijke en zake lijke context van de klant begrijpen en deel uitmaken van hun gemeenschap en netwerk. Het advies dat zij bieden wordt ondersteund door de onderzoeksexpertise en branchekennis van de Rabobank, waarin de betekenisvolle coöperatie voor onze klanten in Nederland en de rest van de wereld tot uiting komt. De laatste onderscheidende factor van de Rabobank is onze missie: Growing a better world together. Wij willen een betekenis volle coöperatie zijn met strategieën die bijdragen aan het welzijn en de welvaart in Nederland. En we willen onze leidende positie in de mondiale Food Agrisector gebruiken om bij te dragen aan een oplos sing voor het wereldvoedselprobleem. We willen dat onze bestaande en toekom stige klanten weten dat wij niet alleen een bank zijn die de dingen goed doet, maar dat we ook goede dingen doen.. We zetten ons in voor zaken die belangrijk zijn voor onze klanten. Ons doel is om bij te dragen aan een betere wereld door ons te richten op de onderwerpen waarop wij invloed kunnen uitoefenen. Hiervoor combineren we financiële middelen, kennis, netwerken en samenwerkingsverbanden, zodat we meer dan alleen een bank kunnen zijn. In 2017 hebben lokale Rabobanken 38,9 miljoen euro geïnvesteerd in lokale projecten door middel van coöperatief dividend. Bovendien heeft Rabobank Foundation, een onafhankelijke stichting die meer dan veertig jaar geleden is opgericht door Rabobank, in 2017 opnieuw duizenden kleine boeren in ontwikkelingslanden geholpen bij het bereiken van financiële zelfredzaamheid. In juli werden de jarenlange inspanningen van Rabobank Foundation beloond met de Jacques Diouf Award van de FAO. Om te voldoen aan de Sustainable Development Goals van de VN hebben we onze samen werking met WWF voortgezet en hebben we ons aangesloten bij de World Business Council for Sustainable Development. In oktober introduceerden we onze nieuwe missie 'Growing a better world together' en hebben we in samenwerking met het VN-Milieuprogramma ons Kickstart Food- programma opgezet. Een van de eerste stappen in dit programma was de lance ring van een fonds van 1 miljard dollar, waarmee initiatieven voor duurzame voedselproductie worden ondersteund. Zomaar een paar voorbeelden van wat het betekent om een betekenisvolle coöperatie te zijn.

Jaarverslagen Rabobank | 2017 | | pagina 28