Berry Marttin Excellente klantfocus lid van de Groepsdirectie verant woordelijk voor Rural Retail International, Sustainability, Leasing en Banking for Food Inspiration Centre Er zijn veel partijen die geld kunnen ver strekken, maar slechts een paar die dat doen met een hoger doel voor ogen. Met het Banking for Food-team ben ik al jaren bezig met dat hogere doel. FHet was dan ook met groot plezier dat ik in oktober samen met Wiebe Draijer ons Kickstart Food-initiatief heb gelanceerd, voor een internationaal publiek in Washington D.C., ter ondersteuning van de lancering van onze nieuwe missie: Growing a better world together. Voor mij onderstreept deze missie wat de Rabobank feitelijk al jaren doet. Leiderschap tonen en verantwoorde lijkheid nemen in het debat over hoe we de wereld op een duurzame manier van voedsel kunnen voorzien. In oktober hadden we een bijeenkomst met onze groepsdirectie en raad van com missarissen in de VS, waarbij we ook in de gelegenheid waren verschillende klanten en partners te bezoeken. FHet gaf enorm veel energie om de positieve feedback van onze klanten te horen over onze opnieuw geformuleerde missie, en om hen te laten zien hoe deze missie ook het hele manage ment van het bedrijf geïnspireerd heeft. Een ander hoogtepunt vorig jaar was voor mij het wereldwijd uitrollen van het Global Farmers-platform. Global Farmers is een online community waar Food Agriklanten van de Rabobank ideeën, kennis en ervaringen kunnen uitwisselen. Ik ben ervan overtuigd dat het zich snel zal ontwikkelen tot een van de belang rijkste platforms, waarmee we onze Food Agriklanten helpen om samen een betere wereld te creëren. Ik was in Australië onder de indruk van de manier waarop RaboDirect ons doel verbond met de belangen van spaarders. FHet concept van sparen met een doel ('Saving with a Purpose') laat klanten zien hoeveel geld ze kunnen besparen door minder voedsel te verspillen; een van onze vier kickstartthema's. In Afrika heeft Rabo Development ons ARISE-partnerschap gelanceerd, waarin we onze middelen, netwerken en expertise bundelen met die van de ontwikkelings organisaties Norfund en FMO om inclusieve financiële systemen te bevorderen en ont wikkelen in Afrika. Door banken ter plekke te ondersteunen heeft Rabo Development zo'n 1,9 miljoen agrariërs geholpen in Afrika, Azië en Zuid-Amerika. Ik ben heel trots op Rabobank Foun dation, die 40 jaar geleden door lokale Rabobanken is opgericht. Flun werk is mij dierbaar en hun inspanningen zijn niet onopgemerkt gebleven. In juli heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties Rabobank Foundation de Jacques Diouf Award toegekend voor de 'jarenlange inzet om het leven en de voedselzekerheid van kleine boeren in ontwikkelingslanden te verbeteren'. Als ik één keerpunt in 2017 zou mogen noemen is het de lancering van het Banking For Food Inspiration Centre in het eerste kwartaal, omdat daaruit blijkt dat we een nieuwe fase in gaan in onze bijdrage aan de wereldwijde transitie naar een duurzame voedselindustrie en landbouwsector. Ook laat dit zien dat onze inzet verder gaat dan alleen het beheren van relaties, maar dat we ook willen inspireren en aanzet geven tot echte veranderingen. Voor mij staat vast dat onze missie van Growing a better world together écht leeft bij onze medewerkers en klanten.

Jaarverslagen Rabobank | 2017 | | pagina 22