Bijdrage Rabobank aan de UN Sustainable Development Goals Banking for Food Einde aan armoede Rabobank Foundation investeert 28 miljoen euro om armoede terug te dringen1. Positieve impact op 4,9 miljoen kleinschalige boeren in ontwik kelingslanden en 619.565 kwetsbare personen in Nederland1. Einde aan honger Rabobank investeert 98 miljard euro in de wereld voedselvoorziening. Meer dan 200 kennisrapporten over Food Agri aan klanten en relaties aangeboden. 119.885 boeren toegang verschaft tot markten via Farm to Market Alliance. Gezondheid en welzijn 5,4 miljard euro aan investeringen in de gezondheidszorg. Goed onderwijs We financieren de onderwijssector met 668 miljoen euro en zo dragen we bij aan het onderwijs. Vrouwen en mannen gelijk Positieve ontwikkeling gendergelijkheid binnen Rabobank: RvC 33% vrouwen, Groepsdirectie 40% vrouwen, Senior manage ment 26% vrouwen. Fliervoor ontving Rabobank de Diamant 2017 voor Diversiteit. Duurzame en betaalbare energie 3,4 miljard euro aan investeringen in duurzame energieop wekking, vooral via wind en zon, en deels via biomassa en geothermie. 500 miljoen euro aan investeringen vanuit de Rabobank Groen Obligatie in 12 duurzame zonne- en windenergieprojecten. Fatsoenlijke banen en economische groei We stimuleren economische groei met 213 miljard euro aan investeringen in Nederlandseen internationale bedrijven en via 198 miljard euro aan kredieten aan particulieren (m.n. hypotheken). Toegang tot bankdiensten voor 7,2 miljoen klanten in ontwik kelingslanden via 9 Partnerbanken2. Innovatie en duurzame infrastructuur Stimuleren industrie in opkomende markten i.s.m. ontwikkelingsbanken. We investeren 4,6 miljard euro in de bouwsector. Veilige en duurzame steden 65,9 miljoen euro aan maatschappelijke investeringen zonder winstoogmerk. In het buitenland ondersteunden we in 2017 260 lokale coöperatieve initiatieven met geldmiddelen, kennis en onze netwerken. Duurzame consumptie en productie Investering van 18,9 miljard euro aan duurzame financiering en 4 miljard euro in duurzame fondsen. Actief in rondetafels voor 9 duurzame waardeketens. Klimaatverandering aanpakken Rabobank weer klimaatneutraal in 2017 (eigen bedrijfsvoering). Rabobank Klimaat Strategie geïntroduceerd, deelname pilot UNEP-TCFDen Sounding Board PCAF. Geen financiering van gaswinning in het Waddengebied, steenkoolwinning, kolencentrales. Rabobank is in 2017 lid en co-voorzitter geworden van de WBCSD Climate Smart Agriculture Working Group. Bescherming van zeeën en oceanen Met WNF klanten in Chili helpen met duurzame aquacultuur en ASC-keurmerk. We steunen duurzame aquacultuur onder andere door finan ciering met rentekorting aan te bieden aan gecertificeerde visteeltbed rijven. Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit Partnership van 1 miljard USD met UN Environment voor duurzame landbouwmethoden. Rabobank is betrokken bij de Tropical Forest Alliance 2020 in strijd tegen ontbossing. Vrede, veiligheid en rechtvaardigheid Investeringsfondsen stimuleren te voldoen aan de UN Global Compact principles en de UN Principles for Responsible Investment. Deelname IMVO-convenant voor duur- zame ontwikkeling en mensenrechten. Partnerschappen voor de doelen Betrokken bij het World Economie Forum. CEO Wiebe Draijer lid van adviesgroep duurzaamheid Europese Commissie. Participatie in WBCSD en in FReSH. Partnership met WNF voor duurzame productie. Betrokken bij VN-organisaties op het gebied van voedselzeker heid, voeding en landbouw. Cijfers 2016. De Rabobank Foundation maakt in juridische zin geen onderdeel uit van Rabobank Groep. Cijfers 2016. De partnerbanken zijn instellingen waarin Rabo Development en investeringsfonds Arise (met daarin een minderheidsbelang van Rabobank) investeren. Rabobank Jaarverslag 2017 14

Jaarverslagen Rabobank | 2017 | | pagina 14