Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 dat de genoemde banken ondersteunen, onderbelicht is. Dit stelt ons voor een dilemma, want hoewel we de juiste cijfers willen vastleggen, krijgt de waardevolle ondersteuning van het werk dat lokale Rabobanken verrichten hierdoor onvoldoende erkenning. Een mogelijke oplossing hiervoor is het platform RabobankVersterkt. Dit platform vermeldt de initiatieven die goed passen binnen de strategie Bankieren voor Nederland. Rabo Versterkt Een van de uitdagingen die we in 2015 benoemden, is hoe we onze maatschappelijke bijdragen meer bekendheid kunnen geven. Het online platform 'Rabo Versterkt' toont op een interactieve kaart van Nederland welke initiatieven de lokale Rabobanken ondersteunen. Hierdoor is goed zichtbaar waar die projecten plaatsvinden en wat ze inhouden. Het gaat niet alleen om sponsoring, maar ook om donaties en betrekkingen die de bank aangaat om bij te dragen aan economische en sociale vitaliteit. De lokale Rabobanken presenteren hun activiteiten en projecten met foto-en filmbeelden en begeleidende teksten. De rol van de banken in deze projecten kan puur financieel zijn, maar betreft ook vaak het delen van kennis, netwerken en facili teiten zoals vergadercentra en mediafaciliteiten. Eind 2016 werden er meer dan 2.200 projecten gepresenteerd op Rabo Versterkt. Dat zijn er 500 meer dan in 2015. De thema's waren onder andere wonen, zorg, economische vitaliteit, duurzaamheid en food en agri. In 2016 was er een extra focus op het bevorderen van werk en ondernemerschap, trainingen over food en financiering en het ondersteunen van groene initi atieven in lokale wijken.Tegelijkertijd zien we dat het sponsoren van sport, jongeren en cultuur een belangrijk onderdeel bleef van onze maatschappelijke bijdrage in 2016. Andere entiteiten zoals DLL, Rabobank Foundation en Rabo Development, dragen ook bij aan de gemeenschap. Hun bijdragen staan hieronder beschreven. DLL Donaties aan goede doelen en vrijwilligerswerk Naast het werk dat de Rabobank doet om vitale gemeen schappen te ondersteunen, wil DLL via fondsenwerving en donaties waardevolle bijdragen leveren aan de lokale gemeen schap waarin zij actiefis. Zo haalde DLL in 2016 bijvoorbeeld een recordbedrag van 301.740 dollar op voor de Make-A-Wish Foundation in Zuidoost-Philadelphia. Make-A-Wish zet zich in om de wensen te vervullen van kinderen met een levens bedreigende ziekte en de donatie van DLL maakt het mogelijk dat de wensen van kinderen in die regio kunnen worden vervuld. Los van financiële donaties boden DLL-medewerkers in 23 landen vrijwillig hun tijd en expertise aan om een bijdrage te leveren aan maatschappelijke projecten, als onderdeel van de DLL Milestone Celebrations. Deze Milestone Celebrations mar keerden het succes van DLL als internationale aanbieder van financiële oplossingen in meer dan 33 landen en 8 sectoren. DLL zou dit niet hebben bereikt zonder onze klanten en de inspanningen van DLL-medewerkers om onze klanten te onder steunen bij het realiseren van hun doelen. Daarom vierde DLL met alle medewerkers wereldwijd het succes en nam zij maat schappelijke projecten op als onderdeel van de festiviteiten. DLL lanceerde in 2016 ook het Community Involvement Portal (Cl) Portal, een platform voor maatschappelijke betrok kenheid. Dit portal van DLL is een virtueel platform voor DLL- medewerkers wereldwijd. Zij mogen binnen werktijd twee dagen besteden aan vrijwilligerswerk in de lokale gemeen schappen waarin we actief zijn. Met onze tijd, expertise of geld willen we zo een positief effect teweegbrengen. Op het moment van schrijven werden er vijf nieuwe fondsenwervings projecten gelanceerd en had het platform 3.163 actieve deel nemers, van wie er 1.364 vrijwilligerswerk deden. In Nederland organiseerde DLL samen met onder andere de gemeente Eindhoven een speciaal evenement in het kader van het tiende matchmaking-diner, waarbij bedrijven en goede doelen aan elkaar worden gekoppeld op basis van hun niet-fïnanciële behoeften.Tijdens het evenement werd Impact040 gelanceerd, een bedrijfscoalitie voor meer strategische samenwerking over maatschappelijke kwesties in de regio. De eerste deelnemers zijn de gemeente Eindhoven en zes regionale bedrijven. Microleasing In 2016 breidde het microleasingteam van DLL zijn advieswerk zaamheden uit, met name voor Rwanda en Kenia. Dit team ondersteunt lokale stakeholders (microfïnancieringsinstellingen, SACCO's) bij het ontwikkelen van microleasing als financiële oplossing voor hun eindklanten.. Rabobank Foundation Rabobank Foundation is het maatschappelijke fonds van de Rabobank. Het fonds zet zich al ruim 40 jaar in om arme en kansarme groepen een beter perspectief te bieden door zelf redzaamheid te stimuleren en daarin te investeren. In 2015 investeerde Rabobank Foundation meer dan 24 miljoen euro in projecten in Nederland en in het buitenland. In 2016 groeide dit bedrag naar 28 miljoen euro. Zie de infographic voor gedetailleerde informatie. 1 We incorporated data over 2015 from the Social Impact Report of the Foundation into this Annual Report. However, when we already have 2016 data available, we have added them.The Social Impact data coming from project partners is not audited. 93 Onze output en impact: Steunen vitale gemeenschappen

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 94