Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 KPI: l/l/e dragen actief bij aan het verbeteren van agrarische waardeketens doordat duurzaamheid een integraal onderdeel is van onze visie op sectoren, l/l/e delen deze kennis in de dialoog met onze klanten. In 2016 wijzigden we de methodiek om deze KPI te meten. In 2015 rapporteerden we het aantal initiatieven van lokale Rabobanken, dat is gericht op verduurzaming van agrarische waardeketens. We rapporteerden het aantal klanten waarmee de lokale Rabobanken in gesprek waren over verduurzaming van food- en agriwaardeketens. Hoewel de dialoog met onze klanten nog steeds fundamenteel is in onze aanpak, vonden we het moeilijk om die onder te brengen in een rapportage indicator. Vanaf 2016 rapporteren we het aantal evenementen en podia dat de Rabobank organiseerde. Ten eerste de eve nementen en podia die waren gericht op verbetering van de duurzaamheid in agrarische waardeketens in Nederland, ten tweede de evenementen en podia die waren gericht op verbetering van de duurzaamheid in agrarische waardeketens in het buitenland. Ons streven is om onze kennis over dit onder werp via deze evenementen te verspreiden. Dit strookt met de ambities die we formuleerden in de Banking for Food visie. We verwachten dat we in de komende periode een toename van dit soort evenementen zullen zien. Samenwerking met Wereld Natuur Fonds Sinds 2011 werken het Wereld Natuur Fonds (WNF) en de Rabobank samen, met als doel om de wereldvoedselvoorziening te verduurzamen. Hiertoe zetten we projecten met klanten op om een verdienmodel te vormen voor duurzame voedsel productie. De Rabobank financiert deze projecten met gelden uit het partnerschapsbudget en is als kennispartner betrokken bij de projecten. Vanuit onze financiële en inhoudelijke expertise leveren we een bijdrage aan het bereiken van de doelstellingen die we per project vaststellen. Bekijk hjer de projecten van het partnerschap met het WNF. 1 Evenementen in Brazilië, Australië en Noord-Amerika DLL: innovaties voor een duurzame landbouw DLL stelt alles in het werk om voor te lopen met duurzame innovaties en bedrijfskansen. Hiervoor ging zij een partnership aan met Netafim om zo innovatieve en slimme oplossingen voor de landbouw te ondersteunen, zoals apparatuur voor het optimaliseren van watergebruik. Netafim is een leider op het gebied van druppelirrigatie. GlobalFarmers.com verbindt boeren van de Rabobank GlobalFarmers.com is een uniek nieuw platform dat de Rabobank heeft opgezet op verzoek van haar klanten in de agrarische gemeenschap. Het platform biedt boeren over de hele wereld de mogelijkheid om met elkaar in contact te komen en belangrijke bedrijfsinformatie en ideeën uit te wisselen. We lanceerden GlobalFarmers.com in juni 2016. Inmiddels maken al meer dan 2.500 mensen gebruik van het platform, waaronder 1.500 boeren in Australië, Brazilië, Chili, Nieuw-Zeeland, Nederland en de VS. Ongeveer 1.000 gebruikers zijn collega's van de Rabobank, die op deze manier deel uitmaken van de wereldwijde agrarische gemeenschap. Het platform verbindt offline klantencontacten en evenementen met de online wereld. We ontwikkelden GlobalFarmers.com in nauwe samen werking met klanten. Het platform is gebaseerd op een voort durende dialoog over de functies en inhoud waaraan boeren de meeste behoefte hebben. Het is bestemd voor agrarische ondernemers die willen samenwerken, van elkaar willen leren, willen delen en produceren. Het ondersteunt de agrarische gemeenschap om gezamenlijk een gezonde en winstgevende sector op te bouwen, die essentieel is om de snelgroeiende wereldbevolking van voedsel te kunnen voorzien. Voor de Rabobank is GlobalFarmers.com een belangrijk element voor het succesvol implementeren van haar Banking for Food visie in de primaire sector. Zo kunnen we boeren helpen om succesvolle plattelandsondernemers te worden. Het ondersteunen van boeren - door het integreren van financiering, kennis en netwerken - in een steeds complexer wordende samenleving maakt de propositie van de Rabobank onderscheidend en relevant. GlobalFarmers.com onderstreept de positie van de Rabobank als leidende food- en agribank die werkt aan een gezonde en winstgevende agrarische sector voor haar klanten. Rabo Development ondersteunt partnerbanken Rabo Development heeft negen strategische partnerschappen met banken in Oost-Afrika en Latijns-Amerika, waarin zij een minderheidsbelang heeft. Deze partnerschappen zijn gebaseerd op de gemeenschappelijke ambitie om financiële inclusie en de ontwikkeling van de food-en agrisectorte verbeteren, met name op het platteland. Rabo Development streeft ernaar om Resultaten 2016 2015 2014 Aantal evenementen/podia dat de Rabobank organiseerde, gericht op verbetering van de duurzaamheid in agrarische waardeketens in Nederland 4 n.v.t. n.v.t. Aantal evenementen/podia dat de Rabobank organiseerde, gericht op verbetering van de duurzaamheid in agrarische waardeketens in het buitenland1 14 n.v.t. n.v.t. 89 Onze output en impact: Stimuleren duurzame landbouw

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 90