Samenwerken aan duurzaamheid met klanten Onze output en impact Duurzaamheid is essentieel voor het langetermijnsucces van bedrijven. Daarom is klanten stimuleren en ondersteunen bij het ontwikkelen en realiseren van hun ESG-doelstellingen (Environmental, Social en Governance) een van de centrale duurzaamheidsambities van de Rabobank (zie Strategieën in ons programma Samen Duurzaam Sterker). ESG-kwesties gaan gepaard met risico's die beheerd moeten worden. Daarom is duurzaamheid een integraal onderdeel van ons bedrijfsmodel. De Rabobank zet zich actief in om duurzaamheid te stimuleren. Duurzaamheid is onderdeel van onze visie. We delen onze kennis regelmatig met onze zakelijke klanten. Van onze grotere klanten brengen we periodiek de duurzaamheidsprestaties in beeld. Vervolgens verkennen we de kansen en werken we met de klant samen om deze prestaties stapsgewijs te verbeteren. Ook verbinden we onze klanten met elkaar voor het uitwisselen van duurzaamheidskennis en voor het creëren van hieraan verbonden gezamen lijke commerciële kansen. We leveren bovendien financiële maatwerkoplossingen om deze kansen optimaal te benutten. We belonen duurzame koplopers door ze voorrang te geven bij financiering en door de omvang van onze dienstverlening aan hen te verdubbelen. Zo combineren we zakelijk succes voor onze klanten met duurzame innovatie voor de samenleving. Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 ESG-risico's en -kansen voor zakelijke klanten In 2016 zagen we dat een toenemend aantal klanten werkte aan de verduurzaming van hun bedrijf. Vanwege het succes van de klantfotobeoordeling (zie hieronder) van onze Nederlandse klanten, voerden we de Klantfoto ook in voor onze Wholesale klanten. Daarnaast introduceerden we de 'expert opinie', als onderdeel van onze ambitie om onze kennis over het belang dat onze klanten hechten aan het verduurzamen van hun bedrijfs activiteiten, voortdurend te verbreden en te verdiepen. Onder deel van het beoordelen van de duurzaamheidsrisico's zijn de klant engagement trajecten, die we opstarten als we informatie ontvangen die er op kan duiden dat de duurzaamheidsprestatie van een klant niet in lijn is met ons duurzaamheidsbeleid. Klantfoto - zakelijke klanten De Rabobank wil haar klanten helpen bij het ontwikkelen van een duurzaam bedrijfsmodel. Een duurzaam bedrijfs model is namelijk in het belang van onze klanten en van ons. We ontwikkelden de Klantfoto om inzicht te krijgen in de actieve aanpak en prestaties van onze klanten op het gebied van ESG-kwesties. Accountmanagers stellen een profiel op van klanten door ze toe te wijzen aan een van de vier hoofdcatego rieën, lopend van 'duurzame koploper'tot 'voldoet niet aan het duurzaamheidsbeleid van de Rabobank'. We integreerden de Klantfoto in het kredietverleningsproces, een van de primaire processen van de bank. KPI: In 2020 hebben al onze zakelijke klanten optimaal toegang tot voor hen relevante duurzaamheidskennis en is van iedere grote zakelijke klant de duurzaamheidsprestatie vastgelegd in een klantfoto. Klantfoto Aantal beoordeelde klanten Aantal Doel 2020 Lokale Rabobanken 14.502 99% 100% Grootzakelijke kantoren 1.533 85% 100% Andere Rabobank-onderdelen n.v.t. n.v.t. 100% 82 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 83