Betrekken stakeholders Onze output en impact De Rabobank is zich zeer bewust van de maatschappelijke taak die zij heeft als financiële dienstverlener en van haar maatschappelijke verantwoordelijkheid als coöperatieve organisatie. Omdat banken ook een belangrijke rol spelen in het betalingsverkeer en bij kredietverlening aan particulieren, bedrijven en andere instellingen, zijn we als coöperatieve bank nauw betrokken bij zaken die impact hebben op de economie en de samenleving. Daarom willen wij het gesprek aangaan met al onze stakeholders, waar onder klanten, leden, medewerkers, niet-gouvernementele organisaties, overheden, media, politici, toezichthouders en andere banken. We zijn voortdurend in gesprek met onze stakeholders via leden raden, klantenfeedbackplatforms, taskforces met toezichthouders, klanten- en medewerkersonder- zoeken, deelname in sectorinitiatieven, enzovoort. Zie voor meer informatie Bijlage 4. De dialoog met de stakeholders biedt ons praktische inzichten om onze duurzaamheidsprestaties te verbeteren. Dit hoofdstuk belicht de diverse dialogen die we onderhouden over relevante trends in bankieren zoals maatschappelijke en financiële prestaties, juridisch beleid, maatschappelijke kwesties en het publieke debat in het algemeen. Daarnaast hebben onze voorzitter en andere leden van de raad van bestuur regelmatig overleg met onze medewerkers, klanten en andere stakeholders om de voortgang van de strategie van de Rabobank te bespreken, hun feedback te ontvangen en de huidige ontwikkelingen in de financiële sector en binnen de Rabobank te bespreken. Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Medewerkers in hun kracht De bank bevindt zich in tijden van transitie. De veranderingen raken al onze medewerkers, zonder uitzondering, hetzij op pro fessioneel vlak, hetzij op persoonlijk vlak.Tegelijkertijd moeten zij de transitie vormgeven en uitvoeren, aangezien zij cruciaal zijn voor het succesvol implementeren van de strategie van de bank. In de Culture Engagement survey die we recentelijk uit voerden, nodigden we medewerkers van de Rabobank wereldwijd uit om feedback te geven op de voortgang van de cultuurverandering van de organisatie. Deze feedback gaf ons inzicht in hoe de medewerkers vinden dat de bank zich ontwik kelt en hoe zij hieraan kunnen bijdragen. Zo kregen we inzicht in wat volgens hen goed gaat en wat we kunnen verbeteren, wat onze medewerkers motiveert en wat zij nodig hebben om in hun kracht te komen. In totaal vulden 17.000 medewerkers de vragenlijst in en voor zagen zij deze van veel persoonlijke opmerkingen. Hieruit blijkt dat medewerkers wereldwijd zich sterk betrokken voelen bij de organisatie. De resultaten van het onderzoek geven aan dat medewerkers op enkele onderwerpen vooruitgang merken ten opzichte van twee jaar geleden. Maar het onderzoek geeft het management vooral duidelijke richtlijnen om substantiële ver beteringen in de werkbeleving van medewerkers tot stand te brengen, bijvoorbeeld op het vlak van meer duidelijkheid over de strategische koers, het leiderschap van het management, de werkomgevingen het terugdringen van bureaucratie. De leiding van de bank ziet de uitkomsten als een stimulans voor de raad van bestuur, de directeuren, de voorzitters van de lokale Rabobanken en het management van de internationale kantoren om hard aan deze punten te werken en eraan bij te dragen dat we medewerkers in hun kracht zetten. 'Medewerkers in hun kracht'is een van de vier strategische pijlers van de Rabobank. Dit houdt in dat medewerkers zich gesteund voelen bij hun inspanningen om bij te dragen aan de strategische doelen van de organisatie. De bank is van mening dat medewerkers in hun kracht komen wanneer ze zowel fysiek als mentaal vitaal zijn, deskundig zijn op hun vak- 77 Onze output en impact: Betrekken stakeholders

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 78