Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Air Miles. De Rabo Wallet kwam in 2015 beschikbaar voor drie verschillende Samsung-smartphones. In april 2016 brachten we de Rabo Wallet uit voor Nederlandse klanten die beschikken over een Android-smartphone met een NFC-simkaart van KPN, Telfort of Simyo. De volgende stap is om de Rabo Wallet voor alle Android-gebruikers beschikbaar te maken. Online klant worden: een rekening openen Eind 2016 hebben we opnieuw een stap gezet naar een dienst verlening die altijd beschikbaar en dichtbij is: particuliere klanten kunnen nu via de Rabo Bankieren App een betaal rekening aanvragen en hoeven daarvoor niet meer langs een bankkantoor. Ook kunnen klanten die al een particuliere rekening hebben, nu via internetbankieren een zakelijke rekening openen. In 2017 zullen we dit product verder ontwik kelen om het ook toegankelijk te maken voor niet-klanten. Online een verzekering afsluiten De Rabobank biedt klanten een compleet aanbod van adviesdiensten en producten, inclusief verzekeringen. Zowel particuliere klanten (Alles in één Polis) als klein zake lijke klanten (Zeker van je Zaak) kunnen hun verzekeringen volledig online afsluiten en beheren. De Rabobank en Interpolis zijn de eerste financiële dienstverleners die deze mogelijkheid op deze schaal aanbieden in Nederland. In 2016 werd voor de 100.000ste maal een zakelijke verzekeringspolis online afgesloten. De huidige online-opties worden - op basis van state-of-the- arttechnologie - verder ontwikkeld voor de mobiele app. Online corporate banking-omgeving Rabo Corporate Connect bood corporate en grootzakelijke klanten in Nederland al een persoonlijk financieel dashboard en toegang tot dagelijkse bankproducten, research en koersinfor- matie. In 2016 breidde Rabo Corporate Connect internationaal uit naar klanten in alle regio's. De focus lag onder meer op het toevoegen van nieuwe diensten aan de online portefeuille, zoals het online aanvragen van standaard bankverklaringen. Grootzakelijke klanten kunnen via het portaal nu gemakkelijk een standaard bankverklaring aanvragen, betalen en ont vangen. Als onderdeel van de onboarding van klanten hebben we ervoor gezorgd dat klanten online toegang hebben tot CRS/ FATCA-gegevens. Daarnaast hebben we selfsupport-functies, zoals het zoeken naar content in de kennisdatabase, verbeterd om het gebruiksgemak van Rabo Corporate Connect verder te vergroten. In 2017 zullen we werken aan continue verbete ringen en beginnen we met het uitrollen van een selfservice- module en het aanbieden van nieuwe dashboard-widgets met relevante financiële gegevens. Virtuele oplossingen voor online leasing Bedrijven maken vaak gebruik van leaseovereenkomsten voor het financieren van hun bedrijfsmiddelen en willen snel heldere antwoorden. De Rabobank speelt in op deze vraag en geeft mkb-klanten meteen duidelijkheid over een financieringsvraag wanneer zij online een leaseaanvraag doen (van maximaal 250.000 euro). Als de online aanvraag in aanmerking komt voor financiering volgt DLL dit op met een realtime-aanbod. DLL gaat zich verder focussen op digitale dienstverlening met het oog op het versnellen en vereenvoudigen van haar processen en levering. Zij ondersteunt partners met financiële oplossingen op maat. In de eerste helft van 2016 introduceerde DLL in de Verenigde Staten de mobiele app DLL Express Finance voor alle bedrijfstakken waarin zij actief is. De app biedt een snelle en betrouwbare verbinding tussen klanten en account managers. In het najaar van 2016 lanceerde DLL voor Europa de mobiele app voor vendor finance gericht op vertegenwoor digers van de vendor finance partners. De app is bedoeld om zakendoen met DLL snelleren gemakkelijker te maken en om het afsluiten van transacties op locatie te ondersteunen. In de komende maanden verbetert DLL de app om het hele trans actieproces af te dekken: van offerte tot online kredietbeoorde ling en digitale handtekening. De meeste functies van de app kunnen klanten offline gebruiken. DLL maakt de app beschik baar voor meer apparaten en besturingssystemen. Nieuwe virtuele diensten We streven naar een beter en innovatiever contact met de klant. In 2016 hebben we daarom een aantal nieuwe diensten gelanceerd, waaronder de FlomeCatcher-app, iDIN en SmartPin. De FlomeCatcher-app geeft klanten op een speelse manier relevant inzicht tijdens de oriëntatiefase van het (ver)kopen van een huis. iDIN is een online identificatie- en authentica- tietool. SmartPin is een betaalterminal in een smartphone. We stimuleren medewerkers om met nieuwe, innovatieve ideeën te komen, onder meer met de interne Moonshot- campagne. Zo versterken we de innovatiekracht van mede werkers, een belangrijke sleutel tot toekomstig succes voor de Rabobank. Easytrade, een nieuw platform voor klanten voor het afdekken van valuta's, is ookzo'n vooruitstrevend idee. Het juiste huis vinden: De HomeCatcher-app De FlomeCatcher-app is ontwikkeld om de zoektocht naar een droomhuis eenvoudiger en leuker te maken. Doorgegevens slim te gebruiken, kunnen klanten beter inzicht krijgen in het verkopen of kopen van een huis. Klanten kunnen de app gebruiken om een huis te zoeken, hun verwachte koopkans 73 Onze output en impact: Digitaliseren dienstverlening

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 74