Digitaliseren dienstverlening Onze output en impact Klantbehoeften en -gedrag veranderen en dat geldt ook voor de manier waarop klanten communi ceren met de Rabobank. Zij verlangen concrete ondersteuning en antwoorden - snel en bij voorkeur 24/7. De Rabobank zet vol in op het verder digitaliseren van haar dienstverlening, zodat het voor klanten gemakkelijker wordt hun financiële zaken te regelen waar en wanneer ze maar willen: thuis of onderweg. Nieuwe technologieën stellen ons in staat om verbeteringen aan te brengen die in belangrijke mate kunnen bijdragen aan een soepele, snelle dienstverlening aan de klant en betere gebruikerservaringen. Vorig jaar hebben we onze bestaande producten en diensten uitgebreid na klantenonderzoek en rechtstreekse feedback van klanten. Door digitalisering hebben we ook volledig nieuwe diensten kunnen ontwikkelen, soms in samenwerking met onze digitale partners. We hebben ook stappen genomen om onze interne diensten verder te digitaliseren. Denk hierbij aan verbeteringen op het gebied van interne communicatie, HR-diensten en digitale opleidingen. Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Uitbreiding bestaande digitale producten en diensten In 2016 hebben we diverse bestaande diensten en processen verbeterd door nieuwe technologieën en innovaties toe te passen. Op basis van feedback van klanten hebben we onze Rabo Bankieren App en Rabo Beleggen App verbeterd en onze Rabo Wallet beschikbaar gemaakt voor een grotere groep klanten. We hebben ons aanbod van online diensten verbreed, waardoor het nu mogelijk is om online een rekening te openen en verzekeringen af te sluiten. Daarnaast hebben we onze online corporate bankingomgeving en virtuele oplossingen voor online leasing verbeterd. Meer doen met de Rabo Bankieren App Het ontwerp en de functionaliteiten van de Rabo Bankieren App zijn verbeterd. Dit maakt het nemen van dagelijkse finan ciële beslissingen makkelijker. De app geeft een duidelijker rekeningoverzicht met inzicht in meerdere rekeningen en biedt een actueel overzicht van saldo's en betalingen. Klanten kunnen via de app hun transacties doorzoeken, een betalings bewijs delen met anderen en het adresboek van de app en het adresboek van internetbankieren raadplegen. We hebben ook nieuwe functionaliteiten toegevoegd, die zijn gericht op specifieke klantgroepen. Klanten die beleggen via de Rabobank kunnen nu bijvoorbeeld hun beleggingsportefeuille bekijken in de app. Verder maakt de Rabo Bankieren App voor iPhone of iPad gebruik van Touch ID-vingerafdrukauthenticatie. De Apple Watch-app biedt klanten de mogelijkheid om hun saldo en berichten onderweg te bekijken. We streven ernaar om de Rabo Bankieren App verder te verbeteren in 2017, te beginnen met vingerafdrukbeveiliging voor Android-gebruikers. Inzicht in de beleggingsportefeuille Rabobank biedt klanten verschillende vormen van beleggen, waaronder Rabo Beheerd Beleggen. In dit programma belegt een team van ervaren vermogensbeheerders het vermogen van de klant. Zij zorgen voor een goede spreiding op grond van de beleggingsdoelen, de beleggingshorizon en de risicobereidheid van de klant. Via internetbankieren en de bekroonde Rabo Beleggen App hebben klanten direct toegang tot informatie over de ontwikkelingen, opbrengsten, waarde en samenstelling van hun portefeuille. Contactloos betalen met de Rabo Wallet De Rabo Wallet biedt klanten de mogelijkheid om in winkels te betalen door hun telefoon voor een betaalautomaat te houden. Klanten kunnen de Rabo Wallet-app gebruiken om te betalen voor parkeren. Ook kunnen zij er de klantenkaarten van winkels in bewaren. Momenteel testen we aanvullende diensten, zoals benzine afrekenen met een smartphone, kortingsbonnen en aanbiedingen opslaan, of een koppeling naar opgebouwde 72 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 73