Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 In 2016 besloten we om het kredietmodelleringslandschap van de Rabobank (exclusief DLL) opnieuw in te richten in het licht van strategische kaderdoelstellingen, toegenomen gebruik van data-analyse, nieuwe regelgeving en nieuwe modellerings technieken. In de komende jaren gaan we nieuwe modellen bouwen voor de verschillende portefeuilles van de Rabobank. In de loop van 2016 boekte de Rabobank voortgang met de implementatie van IFRS 9, die 1 januari 2018 in werking treedt. Voor 2017 hebben we vanaf juli een parallelle testfase gepland.. Hieronder enkele omvangrijke relevante gebeurtenissen die binnen de Rabobank plaatsvonden in 2016 of ervóór: Mkb-derivaten: De Rabobank volgt het uniform beoordelings kader dat is voorgesteld door de commissie voor herbeoorde ling van de kwaliteit van verstrekt advies over rentederivaten in de mkb-markt voor die klanten die binnen de definities van het kader vallen. Boeterente op hypotheken: Er is een diepgaand overleg geweest tussen de grote Nederlandse banken, de NVB en de AFM, over de manier waarop banken hun verlies berekenen bij het oversluiten van particuliere hypotheken. De Rabobank geeft momenteel opvolging aan haar interne evaluatie van het proces. Onderzoek Noord-Amerika: Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt momenteel veronderstelde nalatigheden met betrekking tot antiwitwassen in Noord-Amerika. Bij alle belangrijke incidenten vinden een analyse en een evaluatie plaats voor een gepaste opvolging. 63 Onze output en impact: Afwegen risico en rendement

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 64