Vooruitblik Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Bedrijfslasten stegen met 2% De totale bedrijfslasten van het segment leasing stegen tot 932 (916) miljoen euro. Als gevolg van de verkoop van Athlon in december daalde het totaal aantal medewerkers tot 4.675 (5.824) fte's. Echter, tot en met november droeg Athlon nog bij aan de personeelskosten van DLL. De personeelskosten lieten in 2016 een lichte stijging zien tot 616 (601) miljoen euro, die hoofdzakelijk toe te schrijven was aan de reguliere jaarlijkse salarisaanpassingen. De andere beheerskosten kwamen hoger uit op 285 (277) miljoen euro, deels vanwege de hogere kosten voor regelgeving en toezicht. Lagere afschrijvingen op imma teriële vaste activa resulteerden in een daling van de afschrij vingen tot 31 (38) miljoen euro. Kosten kredietverliezen 19% hoger De kosten kredietverliezen van het segment leasing stegen in 2016 tot 101 (85) miljoen euro. Ondanks deze stijging bleven de kosten op een relatief laag niveau, wat zichtbaar wordt wanneer deze worden uitgedrukt in basispunten van de gemiddelde portefeuille. De kosten kredietverliezen voor 2016 bedroegen 30 (25) basispunten, ver onder het langjarig gemiddelde van 66 basispunten. Aangezien de leaseportefeuille van DLL is verspreid over meer dan dertig landen en acht industrieën, zijn de risico's ook goed gespreid. In 2016 waren er geen nieuwe significante individuele defaults. Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 De visie van DLL is duidelijk; DLL streeft ernaar de beste vendor finance-ondememing ter wereld te zijn. Om dat streven te realiseren heeft DLL een strategisch plan voorde middellange termijn opgesteld: 'Locus en Acceleratie'. Daarin wordt uiteen gezet dat DLL het grootste deel van haar middelen, investeringen en innovaties zal inzetten voor haar internationale kernactiviteit vendor finance. En dat de levering voor klanten versneld wordt door het aanbieden van nieuwe en innovatieve producten en digitale tools, en door de allerbeste klantervaring. Voor de kern activiteit vendor finance wordt een bescheiden groei verwacht voor alle onderdelen en een blijvend sterke winstgevendheid. In 2017 blijft DLL zich richten op de activiteiten van haar partners, specialisatie in hun markten en ondersteuning van de verkoop van meer producten en diensten door middel van financiering en leasing. Deze focus is al ruim 45 jaar de sleutel tot succes voor DLL en dat zal ook de komende decennia niet veranderen. Door nieuwe en innovatieve digitale tools en een uitstekende klantervaring te bieden, mogelijk gemaakt door medewerkers die in hun kracht zijn, blijft DLL onderscheidend met haar aanbod in een groeiende en sterk concurrerende markt, en synergieën creëren met haar moederbedrijf Rabobank. DLL verwacht een lichte groei van de kredietportefeuille als gevolg van de groei van de vendor finance activiteiten. Verwacht wordt dat de kosten kredietverliezen zich meer richting het langjarig gemiddelde zullen bewegen. DLL streeft ernaar haar Nederlandse activiteiten uit te breiden en het aandeel Lood en Agri in de leaseportefeuille te vergroten. 46 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 47