Prestaties verbeteren Onze output en impact Wholesale banking en internationaal rural- en retailbankbedrijf Stijging nettowinst dankzij hogere brutoresultaten en lagere bijzondere waardeverminderingen Over 2016 realiseerde het wholesale banking en internationaal rural- en retailbankbedrijf, inclusief Treasury, een nettowinst van 644 miljoen euro, ten opzichte van een nettoverlies van 333 miljoen euro in 2015. Hogere baten, lagere kosten en lagere waardeverminderingen vormden de basis van dit goede resultaat. In 2015 drukte een waardevermindering van goodwill het nettoresultaat met 612 miljoen euro. Ook gecorrigeerd voor deze waardevermindering liet het nettoresultaat in 2016 een verbetering zien. De baten van WRR stegen vergeleken met vorig jaar. De lagere rentebaten van Treasury resulteerden in een lagere rentewinst. Deze daling werd deels gecompenseerd door een stijging in overige resultaten van 444 miljoen euro, hoofdzakelijk te danken aan de betere prestaties van Markets (het competence center voor Rabobank-producten voor de financiële markten) en aan de vrijval van een vreemde valuta reserve in verband met het sluiten van het Rabobank-kantoor op Curagao (55 miljoen euro). Daarnaast kan de stijging van het resultaat worden toegeschreven aan aanzienlijk lagere kosten kredietverliezen in bijna alle regio's. De kredietportefeuille van het wholesale banking en internationaal rural- en retailbankbedrijf nam toe tot 105,2 miljard euro in 2016. In lijn met onze Banking for Food visie steeg de omvang van de krediet verlening aan de food- en agrisector tot 63,9 miljard euro. De toevertrouwde middelen namen met 5% af tot 123,7 miljard euro. Het wereldwijde economische herstel in 2016 droeg bij aan een daling van de kosten kredietverliezen van 526 miljoen euro naar 255 miljoen euro. Dit is 26 basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille en is ruim onder het langjarig gemiddelde van 59 basispunten. Projecten met betrekking tot digitalisering en standaardisatie van diensten boekten goede vooruit gang. Het doel van deze projecten is minder complexiteit en meer efficiëntie. Binnen de vestigingen in Australië, Nieuw-Zeeland en Chili werden reorganisatiemaatregelen doorgevoerd. In combinatie met de succesvolle outsourcing van ACC Loan Management in Ierland, de sluiting van het kantoor op Curagao en de centralisatie van IT-diensten, resulteerde dit in een reductie van 1.771 fte's in 2016. Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Binnen het segment wholesale banking en internationaal rural- en retailbankbedrijf worden behalve de resultaten van Wholesale, Rural en Retail de resultaten van Treasury gepresenteerd. Profiel Nederlands en internationaal wholesale banking en internationaal rural-en retailbankbedrijf Wholesale, Rural Retail (WRR) heeft een internationaal kantoren netwerk en dochterondernemingen in diverse landen. Klik hier voor een volledig overzicht van onze bancaire diensten voor bedrijven. Daarnaast heeft de Rabobank met Rabo Direct ver schillende internetspaarbanken. Wholesale banking bedient de grote binnenlandse en buiten landse bedrijven (grote ondernemingen, financiële instellingen, handelaren en niet-genoteerde vennootschappen). Alle sectoren in Nederland worden bediend en dragen bij aan de visie Ban kieren voor Nederland. Buiten Nederland ligt de focus op de food- en agrisector en gerelateerde handelssectoren. 39 Onze output en impact: Prestaties verbeteren

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 40