Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Renterisico: Het risico dat het financiële resultaat en/of de economische waarde, gegeven de balanssamenstelling, negatief wordt beïnvloed door trends op de geld- en kapitaalmarkt. Risicogewogen activa: De activa van een financiële instelling, vermenigvuldigd met een wegingsfactor die door de regelgevende instanties is vastgesteld, waarmee het relatieve risico van deze activa wordt weergegeven. De minimale vermogenseis wordt berekend op basis van de risicogewogen activa. Schone technologie: Technologie die betrekking heeft op duurzame energie, energiezuinigheid, verlichting, water en afvalbeheer. Sectorbeleid: Beleid met betrekking tot specifieke maatschappelijke en milieugevoelige industrieën en ketens. Solvabiliteit: Het vermogen van een onderneming om aan haar financiële verplichtingen te voldoen. Tier 1 ratio: Het tier 1 vermogen gerelateerd aan de risicogewogen activa. Tier 1 vermogen: Dit vermogen wordt bepaald op basis van de eisen van de toezichthouder. Voor de Rabobank bestaat dit uit de som van het common equity tier 1 vermogen, grandfat hered instrumenten, het deel minderheidsbelangen en dan verminderd met over gangsbepalingen en aftrekposten. Toetsingsvermogen: Vermogen dat wordt bepaald op basis van de eisen van de toezichthouder. Voor de Rabobank bestaat dit uit de som van het tier 1 vermogen, achtergestelde schulden, het deel van de minderheidsbelangen en dan verminderd met overgangsbepalingen. Transferrisico: Het risico betreffende de mogelijkheid dat een buitenlandse overheid beperkingen oplegt aan de overmaking van gelden van debiteuren in het eigen land aan credi teuren in een ander land. Value at Risk (VaR): Deze indicator wordt gebruikt bij de berekening van het marktrisico en geeft op basis van één jaar historische marktontwikkelingen aan wat het maximale verlies is bij een gegeven betrouwbaarheidsniveau en horizon onder 'normale' marktomstandigheden. Voor de dagelijkse sturing wordt een betrouwbaarheidsniveau van 97,5% gebruikt en een horizon van één dag. 402 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 403