Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 EatR (Equity at Risk): Deze indicator geeft aan met welk percentage de marktwaarde van het eigen vermogen zal dalen wanneer de rentecurve met één procentpunt (parallel) stijgt. Economie capital of de interne vermogenseis: Het economie capital is de minimale vermogensbuffer die nodig is om alle onver wachte verliezen op te vangen veroorzaakt door de diverse risico's waaraan een bank is blootgesteld in een bepaalde tijdsperiode (één jaar), uitgaande van een bepaald betrouwbaarheidsinterval. Efficiencyratio: Engagement: De bedrijfslasten gerelateerd aan de baten. Het onderhouden van een dialoog met belangrijke belanghebbenden, zoals onze medewerkers, zakenpartners, klanten en de maatschappij om inzicht te krijgen in hun uitdagingen, de innovaties in de markt en ontwikkelingen op het gebied van duurzaamheid. Engagement draagt bij aan een continu leer- en verbeterproces en stelt de Rabobank in staat om: commerciële mogelijkheden te identificeren en te creëren; risico's te identificeren en te waarderen; ongenoegen bij de belanghebbenden van de Rabobank weg te nemen; onze kennis en netwerken met onze klanten te delen en hen te stimuleren om verant woordelijk om te gaan met duurzaamheidskwesties. Equity capital-ratio: Ingehouden winsten en Rabobank Certificaten gerelateerd aan de risicogewogen activa. Funding: Green Bond: Middelen waarmee de bank haar kredieten financiert. Fonds bestemd voor het financieren van duurzame energieprojecten (zonne- en windenergie). Groenhypotheek: Hypotheek waarbij klanten met een korting (0,5%) op de rente worden gestimuleerd om te kiezen voor een energiezuinige nieuwbouwwoning. Hybride vermogen: Vermogen met elementen van eigen vermogen en schuld. Behoort tot het tier 1-vermogen van de bank. latR (Income at Risk): Deze indicator geeft met een bepaalde betrouwbaarheid aan wat het maximale verlies aan rentewinst is door een sterke stijging of daling van de geldmarktrente in de eerst komende twaalf maanden. Impactlening: Lening met een aanzienlijke rentekorting die is geïntroduceerd door de Europese Investeringsbank (EIB) en de Rabobank voor 'duurzame koplopers': bedrijven die in Nederland voorop lopen op het gebied van duurzaam ondernemen en een positieve impact hebben op de samenleving. Impairment of bijzondere waardevermindering: Vermindering van het verantwoorde vermogen van een onderneming. 400 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 401