Verklarende woordenlijst Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 BPV (basispuntgevoeligheid): De BPV is het absolute verlies aan marktwaarde van het eigen vermogen bij een paral lelle stijging van de gehele rentecurve met één basispunt. Cashflow: Circulaire economie: C02-voetafdruk: Commissie Ethiek: Common equity tier 1 ratio: Common equity tier 1 vermogen: Ingaande en uitgaande stromen van kasmiddelen. Economisch systeem waarbij producten en diensten worden verhandeld in een gesloten kringloop. Een circulaire economie heeft door haar opzet een regeneratief karakter en is erop gericht om zoveel mogelijk waarde te behouden waar het gaat om producten, onderdelen en materialen. De totale uitstoot van broeikasgassen, uitgedrukt in ton C02. Deze commissie, die sinds 1998 bestaat, beoordeelt praktijksituaties met een ach terliggende ethische vraag en weegt deze aftegen de waarden en normen van de Rabobank. Common equity tier 1-vermogen gerelateerd aan de risicogewogen activa. Dit vermogen wordt bepaald op basis van de eisen van de toezichthouder. Voor de Rabobank betreft dit de som van ingehouden winsten, Rabobank Certificaten, deel minderheidsbelangen, reserves, overgangsbepalingen en dan verminderd met te ver wachten dividenden en aftrekposten.Corporate governance: Het systeem van regels, praktijken en processen op basis waarvan een onderne ming wordt bestuurd en beheerst. De term duidt aan hoe een onderneming goed, efficiënt en verantwoord moet worden geleid en verwijst naar de verantwoordelijk heid van het management om voor zijn beleid verantwoording af te leggen richting belanghebbenden. Duurzaamheidsfoto: Duurzaamheidsobligatie: Klantprofiel dat in kaart brengt of een klant op het gebied van duurzaamheid koploper is binnen zijn industrie of gemiddeld of benedengemiddeld presteert. Fondsen voor kredieten aan het midden- en kleinbedrijf met duurzaamheidscertifi caten voor producten, processen of gebouwen. Duurzame landbouw: Landbouw met de focus op duurzaamheid en innovaties. Innovaties die uiteindelijk zullen leiden tot een structurele verbetering van duurzame voedselvoorziening. Duurzame ontwikkeling: De ontwikkeling die voldoet aan de behoeften van huidige generaties zonder afbreuk te doen aan het vermogen van toekomstige generaties om aan hun behoeften te voldoen (Brundtland-rapport VN, 1987). EAD (Exposure At Default): Het verwachte obligo van de bank op het moment dat een tegenpartij in gebreke zou blijven. 399 Verklarende woordenlijst

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 400