Onze output en impact De Rabobank streeft ernaar waarde te creëren voor onze stakeholders en de samenleving. In de huidige wereld met veranderend klantgedrag, technologische ontwikkelingen en een complexe economische omgeving zijn goede functionele prestaties op zichzelf niet voldoende om waarde te creëren. De meest duurzame waarde wordt gecreëerd door bestendige relaties met alle stakeholders en door efficiënt in te spelen op klantbehoeften. Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 We illustreren onze output en impact vanuit vier verschillende invalshoeken: ijzersterke bank, volledige klantfocus, betekenis volle coöperatie en medewerkers in hun kracht. Deze vier invalshoeken bestrijken vijftien economische, maatschappelijke en milieugerelateerde onderwerpen die direct gekoppeld zijn aan onze strategische pijlers, nieuwe governance en mede werkers, en illustreren onze output en impact in 2016. Ze laten zien dat we goed op koers liggen om onze strategische doelen te bereiken. De onderliggende financiële resultaten zijn verbeterd, het nieuwe governance-model maakt ons klantgerichter, en onze klanttevredenheid is gestegen dankzij de inspanningen van onze medewerkers. De onderwerpen belichten ook aspecten die aandacht behoeven vanwege hun substantiële impact op zowel onze stakeholders als op de Rabobank zelf. Strategische pijler Materieel onderwerp Verwijzing IJzersterke bank Prestaties verbeteren Paaina 20 IJzersterke bank Versterken kapitaalratio's Pagina 52 IJzersterke bank Flexibiliseren balans Paaina 56 IJzersterke bank Afwegen risico en rendement Paaina 58 Volledige klantfocus Herstellen vertrouwen Paaina 64 Volledige klantfocus Vergroten transparantie Paaina 69 Volledige klantfocus Digitalisering dienstverlening Paaina 72 Volledige klantfocus Betrekken stakeholders Paaina 77 Betekenisvolle coöperatie Samenwerken aan duurzaamheid met klanten Paaina 82 Betekenisvolle coöperatie Stimuleren duurzame landbouw Paaina 87 Betekenisvolle coöperatie Steunen vitaliteit van gemeenschappen Paaina 91 Betekenisvolle coöperatie Uitbreiden circulaire economie Paaina 97 Medewerkers in hun kracht Ontwikkelen talent en vaardigheden Pagina 103 Medewerkers in hun kracht Stimuleren diversiteiten gelijkwaardigheid Paaina 107 Medewerkers in hun kracht Verantwoord belonen Paaina 109 19 Onze output en impact

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 20