Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Van oudsher hebben we altijd een belangrijke rol gespeeld in lokale gemeenschappen (SDG 11 Veilige en duurzame steden). Ook al neemt het aantal fysieke kantoren af, we maken zeer zeker nog deel uit van de lokale gemeenschappen waar we onze wortels hebben. Hierdoor kunnen we een wezenlijke bijdrage leveren aan het behoud van de vitaliteit binnen lokale gemeenschappen - zelfs wanneer die onder druk komt te staan. Verantwoord consumeren in een circulaire economie (SDG 12 Duurzame consumptie en productie) is essentieel voor de transitie die we teweeg moeten brengen met het oog op de groeiende wereldbevolking. Dit raakt de kern van onze klantbediening op zowel het gebied van kennis als funding. Ondernemers kunnen aanhaken bij deze transitie door te investeren in circulaire bedrijfsmodellen. Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Klimaatverandering is mogelijk het meest urgente probleem voor onze maatschappij (SDG 13 Klimaatverandering aanpakken). We zien het als een topprioriteit om een wezenlijke bijdrage te leveren aan de oplossing van dit probleem. Ons marktaandeel stelt ons hiertoe in staat. Allereerst doen we dit door onze klanten in Nederland te stimuleren om energiebesparingen door te voeren. Wereldwijd leveren we een bijdrage door funding en door het maken van duidelijke keuzes. Tot slot heeft het volgende traditionele gezegde voor ons als coöperatieve bank speciale betekenis: Als je er snel wil komen, ga dan alleen. Als je ver wil komen, ga dan samen.' Daarom zijn we altijd op zoek naar partners om een maximale impact te realiseren (SDG 17 Partnerschappen voor de doelen). 18 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 19