GOALS b Vrede, veiligheid en rechtvaardigheid O Partnerschappen voor de doelen Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 agribank is het onze hoogste prioriteit om hard te werken aan het realiseren van voedselzekerheid voor de groeiende wereldbevolking (SDG 2 Einde aan honger). In de komende jaren moet de productie door zowel grootschalige als klein schalige boeren duurzaam verhoogd worden en beter verdeeld zijn. We zijn vastberaden om hierin te investeren. In Nederland en in het wereldwijde food- en agridomein werken we hard aan het stimuleren van economische groei en fatsoenlijke werk (SDG 8 Fatsoenlijke banen en economische groei). In de komende jaren zullen we onze rol als financieel regisseur verder ontwikkelen. Dit betekent dat we de aandacht niet primair richten op de lening, maar ook op samenwerking met de klant om de juiste vorm van funding en het juiste netwerk te vinden. Q Einde aan armoede Rabo Foundation investeert 28,7 miljoen euro om armoede terug te dringen Positieve impact op 4,7 miljoen kleinschali ge boerenbedrijven in ontwikkelingslanden Positieve impact op 450.000 kwetsbare personen in Nederland Q Einde aan honger Wereldwijd 102 miljard euro aan investerin gen om duurzame voedselvoorziening te stimuleren Meer dan 200 kennisrapporten over food en agri aan relaties aangeboden Partijen in de food- en agriketen verbinden door het organiseren van evenementen, zoals Farm2Fork Summit en Foodbytes! U Fatsoenlijke banen en economische groei 121,4 miljard euro aan investeringen in het Nederlandse bedrijfsleven en 101,9 miljard euro wereldwijd om economische groei te stimuleren De positie van banken in opkomende economieën versterken en toegang tot lokale bankdiensten verbeteren voor meer dan 10 miljoen klanten Duurzame consumptie en productie 18 miljard euro aan duurzame financiering en 2,5 miljard euro in duurzame fondsen Twee Circular Economy Challenges opgestart (impact op 24 bedrijven) Actief in 9 ronde tafel initiatieven voor duurzame ketens en het leveren van 2 visies op waardeketens Innovatie en duurzame infrastructuur 570 miljoen euro aan investeringen in de bouw en infrastructuur sector 85 miljoen euro aan investeringen in informatie- en communicatietechnologie Samen met ontwikkelingsbanken, 428 miljoen euro aan investeringen in industrie in opkomende markten Klimaatverandering aanpakken 70 miljoen euro voor projecten gericht op CO?-reductie via een impactlening aan 100 klanten Het weren van kolenwinning, financiering van kolencentrales en gasboringen in de Waddenzee Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit 326 miljoen euro aan investeringen in biologische landbouw en 23 miljoen euro in natuurbehoud Partner in de Tropical Rain Forest Alliance 2020 Stimuleren van investeringsfondsen om te voldoen aan de UN Principles for Responsi ble Investment en de UN Global Compact Principles Bijdragen aan het IMVO-convenant voor duurzame ontwikkeling Betrokken bij meerdereVN-organisaties op het gebied van voedselzekerheid, voeding en landbouw Partnership met hetWNF voor duurzame productie Betrokken bij het World Economie Forum Q Goed onderwijs Samen met klanten bijdragen aan het onderwijs van meer dan 1,8 miljoen leerlingen en studenten Rabobank Foundation traint meer dan 268.000 boeren in ontwikkelingslanden Q Vrouwen en mannen gelijk 48 events georganiseerd om vrouwen te versterken binnen Rabobank Doelstelling om in 2020 ten minste 30% vrouwen op directieniveau te hebben Q Duurzame en betaalbare energie 23 miljard euro aan investeringen in hernieuwbare energie Uitgifte van de eerste Groenobligatie (500 miljoen euro) v/ Banking for Food S, Bankieren voor Nederland Veilige en duurzame steden 723 miljoen beschikbaar gesteld via onze maatschappelijke fondsen en donaties Lanceren van de 'Groenhypotheek', waarbij 50 miljoen beschikbaar is gesteld voor het verduurzamen van woningen •Ondersteuning van 381 nieuwe lokale initiatieven met geld, kennis en onze netwerken Q Gezondheid en welzijn Financieren van meer dan 21.000 zakelijke klanten in de zorgsector 8 miljard euro aan investeringen in ziekenhuizen, jeugdzorg en ouderenzorg SUSTAINABLE DEVELOPMENT Bescherming van zeeën en oceanen Ondersteunen van klanten om duurzame aquacultuur operaties te ontwikkelen 17 Over de Rabobank

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 18