Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Informatievoorziening G4-FS8 Monetaire waarde van producten en diensten ontwikkeld om een specifiek milieugerelateerd voordeel te genereren voor ieder bedrijfsonderdeel, opgesplitst naar doel G4-FS11 Percentage van de bezittingen onderhevig aan positieve en negatieve milieugerelateerde of maatschappelijke screenings Lokale gemeenschappen G4-FS13 Toegangspunten voor dunbevolkte of econo mische achterstandsgebieden, naar soort G4-FS14 Initiatieven gericht op betere toegang tot finan ciële diensten voor mensen met een beperking Plaats onderdeel informatievoorziening 2016 Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Overzicht van financieringen meteen maatschappelijk karakter of een positieve maatschappelijke impact (tabel) Overzicht totaal duurzaam beheerd vermogen voor klanten, duurzame funding en overige transactievolumes Weglating(en) Red en (en) voor weglating(en) Actief eigenaarschap G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering Stembeleid toegepast op milieugerelateerde of maatschappelijke kwesties voor aandelen waar bij de verslaggevende organisatie stemrecht heeft of stemadvies geeft G4-FS10 Percentage en aantal ondernemingen in de portefeuille van de instelling waarmee de ver slaggevende organisatie contact heeft gehad over milieugerelateerde of maatschappelijke kwesties Jaarverslag: Bevorderen MVO bij klanten: Verantwoord beleggen Jaarverslag: Bevorderen MVO bij klanten: Inleiding, ESG- risico's en -kansen voor zakelijke klanten, klantfoto Bijlage 4: Dialoog met maatschappelijke organisaties en klanten We hebben dagelijks contact met klanten en milieugerela teerde en maatschappelijke kwesties vormen een integraal onderdeel van onze betrokkenheid. We geven hier op verschil lende manieren invulling aan (bijvoorbeeld KPI 7: Klantfoto). Het is niet haalbaar om het percentage te rapporteren. Jaarverslag: Bevorderen MVO bij klanten: Inleiding, ESG- risico's en -kansen voor zakelijke klanten, klantfoto Jaarverslag: Bevorderen MVO bij klanten: Verantwoord beleggen Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Overzicht van financieringen met een maatschappelijk karakter of een positieve maatschappelijke impact (tabel), Equator Principles (tabel) en overzicht totaal duurzaam beheerd vermogen voor klanten, duurzame funding en overige transactievolumes (tabel) Op grond van ons beleid voor verantwoord beleggen beoor delen we onze activa op basis van maatschappelijke en milieugerelateerde aspecten. We geven hier op verschillende manieren invulling aan en meten onze duurzame financie ring en funding. Het is niet haalbaar om het percentage te rapporteren. Impactrapport Rabo Development: https://www.ra bobank. com/nl/images/rabo-development-impact-report.pdf Wereldkaart met activiteiten: https://www.rabobank.com/ nl/map/index.html Jaarverslag: Profiel van de Rabobank Jaarverslag: Steunen vitale gemeenschappen Jaarverslag: Onze output en impact: Verbeteren winst gevendheid: Klanttevredenheid: Klanttevredenheid ten aanzien van duurzame producten en diensten (particuliere en kwetsbare klanten) https://www.rabobank.nl/particulieren/toegankelijkheid/ De gegevens over de periode 2016 zijn nog niet beschikbaar, daarom hebben we gegevens over 2015 opgenomen. 151 Bijlagen: Bijlage 5 Global Reporting Initiative

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 152