Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Informatievoorziening Privacy van klanten G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-PR8 Totaal aantal gegronde klachten over inbreu ken op de privacy van klanten en het kwijtraken van klantgegevens Naleving (productverantwoordelijkheid) G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering Plaats onderdeel informatievoorziening 2016 Jaarverslag: Afwegen risico en rendement https://www.rabobank.com/nl/footer/privacv/index.html Aantal klachten ontvangen over inbreuken op de privacy van klanten van externe partijen en onderbouwd door de organisatie (aantal) 2144 Aantal klachten ontvangen over inbreuken op de privacy van klanten van toezichthoudende instanties (aantal) 2 Aantal vastgestelde lekken, diefstallen of gevallen van verlies van klantgegevens (aantal) 56 Rabobank hecht grote waarde aan de kwaliteit van haar producten en diensten. Goede producten zijn goed voor zowel klanten als voor de Rabobank. Dit betekent dat we bij het ontwikkelen en onderhouden van producten alle belangen, risico's en wettelijke vereisten goed afwegen. Recente regelgeving stelt extra eisen op het gebied van de eerlijke behandeling van klanten (Treating Customers Fairly, TCF). TCF is een algemene beleidslijn waarin drie principes zijn opgenomen over product governance: 1De Rabobank heeft een standaard voor de ontwikkeling en periodieke beoordeling van haar producten en diensten. 2. De Rabobank streeft ernaar om een aanbod van produc ten en diensten te ontwikkelen dat bruikbaar en begrijpe lijk is voor de beoogde doelmarkt. 3. De Rabobank wil producten en diensten leveren die goed zijn ontworpen, geschikt/passend zijn, bruikbaar zijn, eerlijk zijn geprijsd en toegesneden zijn op de beoogde doelmarkt. Weglating(en) Red en (en) voor weglating(en) G4-PR9 Monetaire waarde van significante boetes wegens het niet-naleven van wet- en regel geving betreffende de levering en het gebruik van producten en diensten Productportfolio G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering Beleid met specifieke maatschappelijke en milieugerelateerde onderdelen toegepast binnen bedrijfsonderdelen Procedures voor het beoordelen en doorlich ten van milieugerelateerde en maatschappe lijke risico's binnen bedrijfsonderdelen Processen voor het monitoren van de manier waarop klanten in overeenkomsten of trans acties opgenomen milieugerelateerde en maatschappelijke eisen implementeren en naleven Processen voor het verbeteren van de vaardigheid van het personeel ten aanzien van implementatie van milieugerelateerd(e) en maatschappelijk(e) beleid en procedures zoals toegepast binnen bedrijfsonderdelen Interactie met klanten, investeerders en zakenpartners over maatschappelijke en milieugerelateerde risico's en mogelijkheden G4-FS6 Percentage van de portfolio van bedrijfsonder delen naar specifieke regio, omvang (bijv. micro/mkb/groot) naar sector G4-FS7 Monetaire waarde van producten en diensten ontwikkeld om een specifiek maatschappelijk voordeel te genereren voor ieder bedrijfsonder deel, opgesplitst naar doel HetCompliance-expertisecentrum voor het eerlijk omgaan met klanten is eigenaar van het wereldwijde beleid en verant woordelijk voor het volgen van nieuwe wet- en regelgeving waaraan de standaard moet worden aangepast. 850.000 euro Rabobank Beleidskader Duurzaamheid: https://www. rabobank.com/nl/images/sustainability-policy-framework. pdf Jaarverslag: Bevorderen MVO bij klanten: Inleiding, ESG- risico's en -kansen voor zakelijke klanten, klantfoto Jaarverslag: Stimuleren duurzame landbouw: Inleiding Jaarverslag: Steunen vitale gemeenschappen: Rabobank Foundation en Rabo Development Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Circulaire economie: Drie concrete initiatieven, duurzame obligaties en Rabo Groen Bank B.V. Bijlage 4: Dialoog met maatschappelijke organisaties en klanten: Dialoog met klanten: Dialogen met klanten in 2016 (tabel) Jaarverslag: Over de Rabobank: 2016 Overzicht Jaarverslag: Onze output en impact: Verbeteren winst gevendheid: Stijging nettowinst dankzij hogere bruto- resultaten en lagere bijzondere waardeverminderingen: Kredietportefeuille WRR groeide met 1% Jaarverslag: Onze output en impact: Leasing wederom sterk resultaat en groei activiteiten: Leaseportefeuille daalde met 2% https://www.rabobank.com/nl/imaqes/overzicht-leninqen- portefeuille-Rabobank.pdf Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Overzicht van financieringen meteen maatschappelijk karakter of een positieve maatschappelijke impact (tabel) Overzicht totaal duurzaam beheerd vermogen voor klanten, duurzame funding en overige transactievolumes 150 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 151