Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Informatievoorziening Diversiteit en gelijke kansen G4-DMA G4-LA12 Generieke Informatievoorziening Managementbenadering Samenstelling van bestuurslichamen en onderverdeling van medewerkers per mede werkerscategorie naar geslacht, leeftijdsgroep, het behoren tot een bepaalde maatschap pelijke minderheid en andere indicatoren van diversiteit Gelijke beloning voor mannen en vrouwen G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-LA13 Verhouding tussen basissalarissen en belonin gen van mannen en vrouwen per medewer kerscategorie, naar belangrijke bedrijfslocatie Lokale gemeenschappen G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-S01 Percentage van de bedrijfsactiviteiten met geïmplementeerde programma's voor contact met lokale gemeenschappen, bepaling van hun effecten en voor ontwikkeling G4-S02 Bedrijfsactiviteiten met significante feitelijke en mogelijke negatieve gevolgen voor lokale gemeenschappen Naleving (maatschappij) G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-S08 Monetaire waarde van significante boetes en totaal aantal niet-monetaire sancties wegens het niet naleven van wet- en regelgeving Plaats onderdeel informatievoorziening 2016 Jaarverslag: Stimuleren diversiteit en gelijkwaardigheid: Stimuleren diversiteit en gelijkwaardigheid Raad van Bestuur Man: 6, vrouw: 1Leeftijdscategorie 30-50:1leeftijds categorie >50:6 https://www.rabobank.com/nl/about-rabobank/profile/orga- nisation/board/executive-board-members.html Raad van Commissarissen Man: 6, vrouw: 3. Leeftijdscategorie >50:5, >60:3, >70:1 https://www.rabobank.com/nl/about-rabobank/profile/orga- nisation/board/supervisorv-board-members.html https://www.rabobank.nl/particulieren/leden/ Jaarverslag: Stimuleren diversiteit en gelijkwaardigheid Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Sociale indicatoren: Salarisratio (tabel G4-LA13) Jaarverslag: Steunen vitale gemeenschappen: Inleiding Jaarverslag: Steunen vitale gemeenschappen: DLL (donaties aan goede doelen en vrijwilligerswerk) https://www.rabobank.com/nl/about-rabobank/in-society/ sustainability/vital-communities/index.html Jaarverslag: Steunen vitale gemeenschappen: Betekenis volle coöperatie en Rabo Versterkt Bijlage 2: Samen Duurzaam Sterker: Verduidelijking van definities en methodiek voor het meten van duurzaamheidsprestaties https://indd.adobe.com/ view/8830926a-dbcf-4111-9a33-d60e65d0616d De Rabobank heeft geen bedrijfsactiviteiten met directe significante en mogelijke negatieve gevolgen voor lokale gemeenschappen. Door verantwoord te beleggen worden negatieve indirecte gevolgen verminderd. Jaarverslag: Afwegen risico en rendement: Inleiding en risicobeheersing: Risicostrategie In hetjaar2016 had de Rabobank: 2 niet-monetaire sanc ties, 1 boete hoger dan 100.000 euro, 0 casussen die door dispuutresolutiesystemen zijn geweest. De Rabobank definieert significante boetes als boetes hoger dan 100.000 Weglating(en) Reden(en) voor weglating(en) Een onderverdeling naar minderheids groepen is niet relevant, aangezien er geen minderheidsgroepen vertegenwoordigd zijn in de bestuurslichamen van de Rabobank. Minderheidsgroepen zijn vertegenwoordigd in de ledenraden van lokale Rabobanken, maar daarvan is geen onder verdeling beschikbaar Etikettering van producten en diensten G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering Beleid voor de eerlijke ontwikkeling en verkoop van financiële producten en diensten Initiatieven gericht op het vergroten van finan ciële kennis naar type begunstigde G4-PR3 Type informatie over producten en diensten dat verplicht wordt gesteld binnen de organi satieprocedures ten behoeve van informatie over en etikettering van producten en diensten en het percentage belangrijke product- en dienstencategorieën dat onderhevig is aan dergelijke informatievereisten G4-PR4 Totaal aantal gevallen van niet-naleving van regelgeving en vrijwillige codes betreffende informatie over en etikettering van producten en diensten, naar type resultaat G4-PR5 Resultaten van onderzoeken naar klanttevredenheid We informeren klanten over risico's van producten middels de financiële bijsluiter: www.afm.nl/nl-nl/consumenten/ themas/advies/verplichte-info/fb We monitoren het succes daarvan via de vertrouwensmoni- tor: https://www.rabobank.nl/particulieren/over-rabobank/ vertrouwensmonitor/ we vergroten de financiële kennis via Rabobank Foun dation: https://www.rabobank.com/nl/about-rabobank/ in-societv/rabobank-foundation/emplovees-fund/themes/ education.html www.rabobank.nl/particulieren/voorwaarden/ 100% voor dienstverlening in Nederland https://www.rabobank.com/en/products-services/index.html 100% voor dienstverlening in het buitenland Aantal gevallen van niet-naleving van voorschriften dat resulteerde in een boete of dwangsom: 0 Aantal gevallen van niet-naleving van voorschriften dat resulteerde in een waarschuwing: 1 Aantal gevallen van niet-naleving van vrijwillige codes: 0 Jaarverslag: Onze output en impact: Verbeteren winst gevendheid: Klanttevredenheid Bijlage 2: Samen Duurzaam Sterker: Particuliere klant: KPI 8-10 149 Bijlagen: Bijlage 5 Global Reporting Initiative

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 150