Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Informatievoorziening G4-EN7 Verlaging van de energiebehoefte van produc ten en diensten Emissies G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-EN15 Directe emissie van broeikasgassen (BKG) (scope 1) G4-EN16 Energetische indirecte emissie van broeikasgas sen (BKG) (scope 2) G4-EN17 Overige indirecte emissie van broeikasgassen (BKG) (scope 3) G4-EN18 Intensiteit emissie van broeikasgassen (BKG) G4-EN19 Vermindering emissie van broeikasgassen (BKG) G4-EN20 Emissie van ozonafbrekende stoffen (OAS) G4-EN21 NOX, SOX en andere significante luchtemissies Werkgelegenheid G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-LA1 Totaal aantal en snelheid van nieuwe indienst tredingen en personeelsverloop per leeftijds groep, geslacht en regio G4-LA2 Uitkeringen aan voltijd medewerkers die niet aangeboden worden aan tijdelijke of deeltijd medewerkers, per belangrijke bedrijfslocatie G4-LA3 Aantal medewerkers dat na ouderschapsverlof het werk hervat en in dienst blijft, naar geslacht Opleiding en onderwijs G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-LA9 Gemiddeld aantal opleidingsuren per jaar naar geslacht en naar medewerkerscategorie G4-LA10 G4-LA11 Programma's voor competentiemanagement en levenslang leren die de blijvende inzetbaar heid van medewerkers garanderen en hen helpen bij het afronden van hun loopbaan Percentage medewerkers dat regelma tig wordt ingelicht omtrent prestatie- en loopbaanontwikkeling, naar geslacht en medewerkerscategorie Plaats onderdeel informatievoorziening 2016 Jaarverslag: Rabo GroenHypotheek Bijlage 1Over dit verslag: Reikwijdte en afbakening Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid Tabel Broeikasgasemissies en klimaatvoetafdruk (in tonnen C02) en Energieverbruik van de Rabobank naar bron en activiteit Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Equator Principles Bijlage 1Over dit verslag: Verzamelen van duurzaamheidsgegevens Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Onze eigen inspanningen om emissies terug te dringen Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Onze eigen inspanningen om emissies terug te dringen Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Broeikasgas emissies en klimaatvoetafdruk (tabel) Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Onze eigen inspanningen om emissies terug te dringen Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Broeikasgas emissies en klimaatvoetafdruk (tabel) Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Onze eigen inspanningen om emissies terug te dringen Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Broeikasgas emissies en klimaatvoetafdruk (tabel) Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Onze eigen inspanningen om emissies terug te dringen Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Broeikasgas emissies en klimaatvoetafdruk (tabel) Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Broeikasgas emissies en klimaatvoetafdruk (tabel) De Rabobank produceert of gebruikt geen OAS in haar processen Niet opgenomen aangezien de Rabobank enkel diensten als producten heeft. Alle relevante broeikasgassen zijn opgenomen als C02-equivalenten in de berekening. Jaarverslag: Stimuleren diversiteit en gelijkwaardigheid: Inleiding en Diversiteiten inclusiviteit Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Sociale indicato ren: Nieuwe aannames en verloop personeel in aantallen en ratio (tabellen G4-LA1) Er is geen verschil in arbeidsvoorwaarden tussen fulltime-/ parttimemedewerkers of voor medewerkers met een contract voor bepaalde/onbepaalde tijd. Sommige arbeidsvoorwaardelijke regelingen zijn wel afhankelijk van het aantal werkdagen of de arbeidsduur. Denk bijvoorbeeld aan ouderschapsverlof. Hiervoor geldt datje 26 maal de geldende arbeidsduur aan verlof kan opnemen. De vaste reiskostenvergoeding wordt gebaseerd op het aantal werkdagen. Sommige arbeidsvoorwaarden worden naar rato van het aantal uren in de arbeidsovereen komst toegepast. Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Sociale indicato ren: tabel G4-LA3 Jaarverslag: Ontwikkelen talent en vaardigheden: Drie kernthema's en Rabo Global Traineeship Jaarverslag: Ontwikkelen talent en vaardigheden: Duurzaamheid in trainingen Bijlage 3: Sociale indicatoren:Tabel training Jaarverslag: Ontwikkelen talent en vaardigheden: Drie kernthema's Jaarverslag: Ontwikkelen talent en vaardigheden: Duurzaamheid in trainingen Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Sociale indicatoren: Periodieke performance gesprekken (tabel G4-LA11) Weglating(en) Red en (en) voor weglating(en) De Rabobank doet geen schattingen met betrekking tot de emissie van de financierings portefeuille. We ver wachten deze informatie beschikbaar te kunnen stellen in 2018. 148 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 149