Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Informatievoorziening G4-EC2 Financiële implicaties en andere risico's en mogelijkheden voor de activiteiten van de organisatie als gevolg van klimaatverandering G4-EC3 Dekking van de verplichtingen in verband met de toegezegdpensioenregeling van de organisatie G4-EC4 Significante financiële steun van een overheid Indirecte economische effecten G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-EC8 Significante indirecte economische gevolgen, waaronder de omvang ervan Energie G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-EN3 Energieverbruik binnen de organisatie G4-EN4 Energieverbruik buiten de organisatie G4-EN5 Energie-intensiteit G4-EN6 Daling van het energieverbruik Plaats onderdeel informatievoorziening 2016 https://www.rabobank.com/nl/images/rabobank-klimaat- statement.pdf https://www.rabobank.com/en/images/infographic-klimaat- eng2.pdf Weglating(en) Meer informatie over de financiële gevolgen en een inschatting van de kosten van risico's en kansen komt nog beschikbaar. In 2017 zal de Rabobank meer onderzoek doen. We ver wachten in 2018 meer informatie beschikbaar te kunnen stellen. Red en (en) voor weglating(en) G4-EC7 Ontwikkeling en gevolgen van investeringen in infrastructuur en ondersteunde diensten https://www.rabobankpensioenfonds.nl/downloads/default. aspx https://www.rabobankpensioenfonds.nl/Het-pensioenfonds/ Default.aspx https://www.rabobankpensioenfonds.nl/lmages/20130228 Aanpassingen Pensioenreglement Rabobank 2006 nw.pdf Geen financiële steun ontvangen Jaarverslag: Welkom bij het jaarverslag van de Rabobank Jaarverslag: Over de Rabobank: Missie en visie (Bankieren voor Nederland, Banking for Food) Jaarverslag: Stimuleren duurzame landbouw Jaarverslag: Steunen vitale gemeenschappen: Rabobank Foundation (Bankieren voor Nederland en Banking for Food) Bijlage 1Over dit verslag: Materialiteit Bijlage 2: Samen Duurzaam Sterker: Inleiding https://www.rabobank.com/nl/about-rabobank/in-society/ rabobank-foundation/index.html (verslag sociale impact) https://www.rabobank.com/nl/about-rabobank/food-agri- business/rabo-development/index.html Jaarverslag: Stimuleren duurzame landbouw: Duurzaam heidskennis (tabel) Jaarverslag: Steunen vitale gemeenschappen: Rabobank Foundation (Bankieren voor Nederland en Banking for Food) Jaarverslag: Bevorderen MVO bij klanten: Verantwoord beleggen https://www.rabobank.com/en/products-services/business- banking/project-finance/index.html https://www.rabobank.com/nl/about-rabobank/in-society/ rabobank-foundation/rabobank-foundation-news/2016/view- on-impact.html (verslag sociale impact) https://www.rabobank.com/nl/about-rabobank/food-agri- business/rabo-development/index.html Jaarverslag: Welkom bij het jaarverslag van de Rabobank: Inleiding, waardecreatiemodel (output) Jaarverslag: Over de Rabobank Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Onze eigen inspanningen om emissies terug te dringen Bijlage 1Over dit verslag: Materialiteit Bijlage 2: Samen Duurzaam Sterker: Onze inzet Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Onze eigen inspanningen om emissies terug te dringen Bijlage 1Over dit verslag: Verzamelen van duurzaamheidsgegevens Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Broeikasgas emissies en klimaatvoetafdruk (tabel) Bijlage 1Over dit verslag: Reikwijdte en afbakening Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Broeikasgas emissies en klimaatvoetafdruk (tabel) Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Onze eigen inspanningen om emissies terug te dringen Bijlage 1Over dit verslag: Reikwijdte en afbakening Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Broeikasgas emissies en klimaatvoetafdruk (tabel) Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: KPI: De Rabobank biedt duurzame koplopers voorrang bij financiering en verdubbelt de omvang van de dienst verlening aan deze koplopers (tabellen) Jaarverslag: Uitbreiden circulaire economie: Onze eigen inspanningen om emissies terug te dringen Bijlage 1Over dit verslag: Reikwijdte en afbakening Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid: Equator Principles en tabel broeikasgasemissies en klimaatvoetafdruk 147 Bijlagen: Bijlage 5 Global Reporting Initiative

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 148