Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Informatievoorziening G4-36 Functie(s) op bestuursniveau met verantwoor delijkheid voor economische, milieugerela- teerde en maatschappelijke onderwerpen, en/ of personen in deze functie die rechtstreeks aan het hoogste bestuurslichaam rapporteren G4-37 Proces voor overleg tussen stakeholders en het hoogste bestuurslichaam over economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen G4-38 Samenstelling van het hoogste bestuursli chaam en zijn commissies G4-39 Geef aan of de voorzitter van het hoogste bestuurslichaam eveneens een leidinggevende functie heeft G4-40 Voordrachts- en selectieprocessen voor het hoogste bestuurslichaam en zijn commissies, en criteria toegepast bij de voordracht en selec tie van leden van het hoogste bestuurslichaam G4-41 Processen waarmee het hoogste bestuurs lichaam waarborgt dat strijdige belangen worden vermeden G4-42 Rol van het hoogste bestuurslichaam en hooggeplaatste leidinggevenden bij het ontwikkelen, goedkeuren en actualiseren van de purpose-, waarde- of ambitiestatements, strategieën, doelstellingen en het beleid inzake economische, milieugerelateerde en maat schappelijke gevolgen G4-43 Maatregelen genomen om de collectieve kennis van het hoogste bestuurslichaam over economische, milieugerelateerde en maat schappelijke onderwerpen te ontwikkelen en te verdiepen G4-44 Processen waarmee de prestaties van het hoogste bestuurslichaam op het vlak van economische, milieugerelateerde en maat schappelijke onderwerpen geëvalueerd worden. Stappen ondernomen naar aanleiding van de evaluatie van de bestuursprestaties van het hoogste bestuurslichaam op het vlak van economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen, waaronder ten minste mutaties in lidmaatschappen en wijzigingen in de organisatiepraktijk G4-45 De rol van het hoogste bestuurslichaam bij het vaststellen en beheersen van economische, milieugerelateerde en maatschappelijke gevol gen, risico's en mogelijkheden. Het benutten van overleg met stakeholders ter ondersteu ning van het vaststellen en beheersen van economische, milieugerelateerde en maat schappelijke gevolgen, risico's en mogelijkhe den door het hoogste bestuurslichaam G4-46 De rol van het hoogste bestuurslichaam bij het toetsen van de effectiviteit van de risico managementprocessen voor economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen van de organisatie G4-47 Frequentie van toetsing van economische mili eugerelateerde en maatschappelijke gevolgen, risico's en mogelijkheden door het hoogste bestuurslichaam G4-48 Hoogste commissie of functie die het duur- zaamheidsverslag van de organisatie formeel toetst en goedkeurt en zorgt dat alle materiële Aspecten aan bod komen G4-49 Proces voor het voorleggen van belangrijke vraagstukken aan het hoogste bestuurslichaam Plaats onderdeel informatievoorziening 2016 Bas Rüter, directeur Duurzaamheid, rapporteert direct aan Berry Marttin Jaarverslag: Corporate Governance Bijlage 2: Samen Duurzaam Sterker: Inleiding https://www.rabobank.com/nl/imaqes/Reqlement-RvB.pdf Jaarverslag: Welkom bij het jaarverslag van de Rabobank: Doorlopende stakeholderdialoog Jaarverslag: Betrekken stakeholders: Inleiding Bijlage 4: Dialoog met maatschappelijke organisaties en klanten Jaarverslag: Corporate Governance Jaarverslag: Bestuur Door het tweeledig model is de voorzitter van de raad van bestuur altijd niet-uitvoerend en onafhankelijk Jaarverslag: Bestuur Jaarverslag: Corporate Governance De benoeming van leden van de raad van bestuur wordt ter toet sing voorgelegd aan de toezichthouders en ter advisering aan de ondernemingsraad https://www.rabobank.com/nl/images/Reglement-benoemings-com- missie.pdf Artikel 15 https://www.rabobank.com/nl/imaqes/Reqlement-RvB.pdf Bijlage 2: Management en organisatie - Samen Duurzaam Sterker Artikel 17 https://www.rabobank.com/nl/imaqes/Reglement-RvB.pdf Reden(en) voor Weglating(en) weglating(en) Artikel 3.3 https://www.rabobank.com/nl/images/Reglement-RvB.pdf MVO is een regulier onderwerp op de agenda van de raad van commis sarissen, de raad van bestuur en de Algemene Ledenraad. Jaarverslag: Verantwoord belonen: Beloningsbeleid en Rabobanks visie op belonen Bijlage 1: Over dit verslag: Verzamelen van duurzaamheidsgegevens en totstandkoming van het Jaarverslag Bijlage 2: Management en organisatie - Samen Duurzaam Sterker Jaarverslag: Verslag raad van commissarissen Jaarverslag: Verslag raad van commissarissen Jaarverslag: Verslag raad van commissarissen Bijlage 1Over dit verslag Jaarverslag: Verslag raad van commissarissen Jaarverslag: Corporate Governance 145 Bijlagen: Bijlage 5 Global Reporting Initiative

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 146