Bijlage 5 Global Reporting Initiative Bijlagen Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Algemene standaard informatievoorziening Informatievoorziening Strategie en analyse G4-1 Verklaring van de hoogste beslissingsbevoegde van de organisatie G4-2 Beschrijving van belangrijke gevolgen, risico's en mogelijkheden Organisatieprofiel G4-3 Naam van de organisatie G4-4 Voornaamste merken, producten en/of diensten G4-5 Locatie van het hoofdkantoor van de organisatie G4-6 Het aantal landen waar de organisatie actief is en de namen van landen met ofwel grootscha lige bedrijfsactiviteiten, ofwel met specifieke relevantie voor de duurzaamheidskwesties die in het verslag aan de orde komen G4-7 Eigendomsstructuur en de rechtsvorm G4-8 Afzetmarkten (inclusief geografische verde ling, sectoren die worden bediend en soorten klanten/begunstigden) Plaats onderdeel informatievoorziening 2016 Jaarverslag: Bericht van de voorzitter De materiële thema's zijn de belangrijkste economische, milieu- en maatschappelijke onderwerpen voor de Rabobank. De materiële thema's (en de bijbehorende risico's en kansen) worden uitgebreid beschreven in de afzonderlijke hoofdstukken van ons jaarverslag. De thema's zijn opgenomen in de materialiteitsmatrix. Belangrijkste gevolgen: Jaarverslag: Welkom bij het jaarverslag van de Rabobank: Ons waardecreatiemodel Jaarverslag: Welkom bij het jaarverslag van de Rabobank: Belangrijkste input Jaarverslag: Over de Rabobank: Strategie en SDG's Jaarverslag: Onze output en impact (hoofdstukken) Risico's: Jaarverslag: Afwegen risico en rendement: Risico's beheersen: Risico strategie, Risk appetite en Risicocultuur Jaarverslag: Bevorderen MVO bij klanten: ESG-risico's en -kansen voor zakelijke klanten Bijlage 2: Samen Duurzaam Sterker: Inleiding: Management en organisatie Kansen: Jaarverslag: Welkom bij het jaarverslag van de Rabobank: Onze omgeving Jaarverslag: Digitaliseren dienstverlening: Uitbreiding bestaande digi tale producten en diensten (contactloos betalen met de Rabo Wallet) en nieuwe digitale diensten (een betaalterminal in een smartphone: SmartPin) Jaarverslag: Bevorderen MVO bij klanten: Klantfoto - zakelijke klanten en ESG-kansen voor particuliere klanten Jaarverslag: Over de Rabobank: Profiel van de Rabobank www.rabobank.com Jaarverslag: Waardecreatiemodel: Bedrijfsmodel Jaarverslag: Over de Rabobank: Profiel van de Rabobank (Binnenlands retail banking, Nederlands en internationaal wholesale banking en internationaal rural-en retail banking, DLL, Vastgoed) Producten Diensten (www.rabobank.com/nl/products-services/ index.html) Jaarverslag: Colofon https://www.rabobank.com/nl/contact/index.html Jaarverslag: Over de Rabobank: Profiel van de Rabobank Bijlage 1Over dit verslag: Reikwijdte en afbakening https://www.rabobank.com/nl/locate-us/index.html Jaarverslag: Bericht van de voorzitter: Nieuwe coöperatieve structuur https://www.rabobank.com/nl/about-rabobank/background-stories/ cooperative/raboban k-towards-a-new-governance-structure.html Jaarverslag: Over de Rabobank: Profiel van de Rabobank (Binnenlands retail banking, Nederlands en internationaal wholesale banking en internationaal rural- en retail banking, DLL, Vastgoed) Reden(en) voor Weglating(en) weglating(en) 142 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 143