Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Rabobank Issue Table 2016 Milieu Sociaal Governance Mensenrechten Arbeidsrechten E1dierenmishandelingen #1 H1. schending mensenrechten #2 L1gedwongen arbeid #3 G1integriteit (corruptie, omkoping, wit wassen, fraude, belastingontduiking, kartelvorming) #3 E2. effecten op ecosystemen en landschappen #20 H2. effecten op gemeen schappen en inheemse volkeren #17 L2. kinderarbeid #4 G2. gebrek aan transparantie #0 E3. overdadig gebruik van natuur lijke hulpbronnen of verspilling van grondstoffen #6 H3. participatie-issues #4 L3. vrijheid van vereni ging en collectieve onderhandeling #2 G3. misleidende communicatie en 'green washing' #0 E4. milieuvervuiling #2 H4. sociale discriminatie #0 L4. gezondheid en veiligheid van werknemers #4 G4. producten of diensten met een gezondheids- of veiligheidsrisico voor consumenten #0 L5. slechte arbeidsomstandigheden #15 P1. niet voldaan aan Rabobank-beleid #3 L6. discriminatie van werknemers #2 aantal dialogen waarin dit issue wordt besproken Statuscategorie Statu scategorie Omschrijving onderzoek onderzoek om meer inzicht te krijgen in aard en omvang van het vraagstuk, en om meer inzicht te krijgen in nood zakelijke of gewenste verbetering klant erkent issue er is overeenstemming over de feiten van een issue onvoldoende bewijs er is onvoldoende zekerheid dat de klant het probleem veroorzaakt of kan bijdragen aan het verminderen of oplossen ervan klant bereid beleid/gedrag te verbeteren er is overeenstemming over hoe verbetering kan worden bereikt klant onderneemt actie klant heeft issue opgelost klant heeft beleid/gedrag verbeterd autoriteiten betrokken een dispuut tussen partijen is in behandeling bij of vereist een actie of uitspraak van een overheidsinstantie of rechtbank; de dialoog ligt stil klantrelatie wordt beëindigd de klant heeft onvoldoende voortgang getoond en de bank heeft maatregelen getroffen om de relatie te beëindigen engagement gestopt in geval van potentiële klanten: de prospect wil niet conform ons beleid handelen; in geval van een klantrelatie: de link tussen de Rabobank en de klant of de link met het issue bestaat niet meer 141 Bijlagen: Bijlage 4: Dialoog met maatschappelijkeorganisatles en klanten

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 142