Over de Rabobank Onze organisatiestructuur ondersteunt onze ambitie om een vooraanstaande klantgerichte coöpe ratieve bank te zijn in Nederland en een leidende food- en agribank in de wereld. Om onze klanten van dienst te zijn is de Rabobank actief op het gebied van bankieren voor particulieren en bedrijven, private banking, leasing en vastgoed. In Nederland richt de Rabobank zich op brede financiële dienst verlening en internationaal op het bedienen van onze klanten in de food- en agrisector. De Rabobank heeft circa 8,7 miljoen klanten. Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Profiel van de Rabobank Ultimo 2016 telde de Rabobank 103 lokale Rabobanken. Het ledenaantal kwam uit op 1.927.000. Bij de Rabobank werken circa 40.029 interne medewerkers (in fte's) en 5.538 externe medewerkers (in fte's). We zijn actiefin 40 landen. Binnenlands retailbankbedrijf In Nederland is de Rabobank een prominente speler op de woninghypotheek-, spaar-, betaal-, beleggings- en verzekerings- markt. Daarnaast is ze een belangrijke financiële dienstverlener voor het midden- en kleinbedrijf, de food- en agrisector en het grootzakelijke segment. Ultimo 2016 hadden de lokale Rabobanken 475 vestigingen en 2.141 geldautomaten. Met een compleet pakket aan diensten worden in Nederland circa 6,5 miljoen particuliere klanten en ongeveer 800.000 zakelijke klanten bediend. Het personeelsbestand van het binnenlands retailbankbedrijf bedraagt in totaal circa 17.455 fte's (inclusief hypotheekbedrijf Obvion als dochteronderneming van de Rabobank). Nederlands en internationaal whoiesaiebankbedrijf en internationaal rural- en retailbankbedrijf Wholesale, Rural Retail (WRR) heefteen internationaal netwerk met kantoren en dochterondernemingen in diverse landen. Klik hier voor een volledig overzicht van onze bancaire diensten voor bedrijven. Daarnaast heeft de Rabobank met Rabo Direct verschillende internetspaarbanken. Het whoiesaiebankbedrijf bedient de grootste bedrijven in het binnen- en buitenland: grote ondernemingen, financiële instellingen, handelaren en private equity partijen. Rural banking richt zich op het aan bieden van financiële oplossingen voor de specifieke behoeften van boeren en hun gemeenschappen in een geselecteerd aantal landen met een belangrijke food- en agrisector (F&A). Ultimo 2016 bedroeg het totale personeelsbestand van het whoiesaiebankbedrijf en internationale rural- en retailbank bedrijf 7.808 fte's. Behalve de resultaten van WRR worden de resultaten van Treasury gepresenteerd binnen het segment wholesale banking en rural en retail banking. Alle sectoren in Nederland dragen bij aan de visie Bankieren voor Nederland. Buiten Nederland ligt de focus op de food- en agrisector en gerelateerde handelssectoren. Met behulp van een wereldwijd kantorennetwerk bedienen de Rabobank en haar dochterondernemingen klanten binnen de food- en agrisector, variërend van telers tot de industriële sector. De combinatie van diepgaande kennis en een wereldwijd netwerk maakt ons de leidende food- en agribank in de wereld. Met specialisten per sector bedienen we de hele voedsel- waardeketen. We adviseren onze klanten en prospects in deze sectoren door ze toegang te bieden tot financiering, kennis en ons netwerk. De Rabobank is actiefin de belangrijkste voedsel- producerende landen, zoals de Verenigde Staten, Australië, Nieuw-Zeeland, Brazilië en Chili, en in landen met een hoge voedselconsumptie. Onze visie op voedselzekerheid en de rol van de Rabobank hierin, zoals beschreven in onze Banking for Food visie, vindt u hier. DLL DLL is binnen de Rabobank de specialist op het gebied van leasing. Met vendor finance worden wereldwijd fabrikanten en distributeurs ondersteund bij de afzet van producten en diensten. In meer dan 30 landen biedt DLL financierings oplossingen aan voor de landbouw, foodsector, zorg, clean technology, transportsector, de bouw en kantoor- en indus triële technologie. Ook levert DLL integrale financiële oplos singen die de hele levenscyclus van activa ondersteunen. Op 1 december 2016 heeft DLL haar mobiliteitstak Athlon, actiefin 11 Europese landen, verkocht aan Daimler Financial Services. Meer informatie over deze transactie vindt u hier. Per 31 december 2016 bedroeg het personeelsbestand van DLL 4.675 fte's (inclusief externe medewerkers). 12 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 13