Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Equator Principles De Equator Principles (EP) vormen een kader voor risicobeheer door financiële instellingen voor het vaststellen, beoordelen en beheren van sociale en milieurisico's in projecten en projectma tige financieringen. De Rabobank was een van de eerste banken die de EP hebben onderschreven toen deze in 2003 werden vastgesteld. In aanvulling op ons duurzaamheidsbeleid en voor de financiële producten die binnen de reikwijdte van de EP vallen, vragen we onze klanten om de relevante milieu- en sociale risico's in beeld te brengen en aan te pakken overeen komstig de geldende normen zoals beschreven in de EP. Binnen de Rabobank zijn de relationshipmanagers samen met de centrale duurzaamheidsafdeling verantwoordelijk voor de correcte uitvoering van de EP. Als onderdeel van onze duurzaamheidsbeoordeling van de klant controleren we alle transacties op toepasbaarheid van de EP. Wanneer de EP van toepassing zijn voor een nieuwe transactie, wordt een checklist ingevuld om de juiste toepassing van de beginselen te waar borgen. Deze checklist moet de afdeling Duurzaamheid afte kenen voordat de transactie kan worden uitgevoerd. We beoordelen de sociale en milieuaspecten van elk voor gesteld project. De terminologie om de projecten te cate goriseren, baseren we op hetcategorisatieproces van de International Finance Corporation dat de milieu- en maatschap pelijke risico's van projecten classificeert als 'hoog', 'gemiddeld' en 'laag'. De categorieën zijn: Categorie A: projecten met potentieel grote schadelijke sociale of milieugevolgen die divers van aard, onomkeerbaar of ongekend zijn Categorie B: projecten met potentieel beperkte schadelijke sociale of milieugevolgen die gering in aantal, meestal plaatsgebonden en grotendeels omkeerbaar zijn, en kunnen worden aangepakt met maatregelen Categorie C: projecten met minimale of geen sociale of milieugevolgen Elet totale aantal verstrekte projectfinancieringen in 2016 was 30. De verdeling hiervan is als volgt: Verdeling projectfinancieringen Sector Categorie A Categorie B Categorie C Mijnbouw - Infrastructuur - Olie en gas - Energie - 30 Overig - Regio Amerika - 24 Europa, Midden-Oosten en Afrika - 6 - Azië en Stille Oceaan - Landspecificatie Gespecificeerd - 30 N iet-gespecificeerd - Onafhankelijke beoordeling Ja 30 Nee Totaal 30 Projectnamen Cloosh Valley Wind Farm Sandstone Solar Mojave West Adera Solar Citizen Solar Electra wind project Broadview wind project Western Antelope Blue Sky Ranch B Summer Solar Project North Lancaster Ranch Elevation Solar C Central Antelope Dry Ranch B Antelope Big Sky Ranch Solverde 1 Western Antelope Dry Ranch Antelope DSR1 Antelope DSR 2 Merkur Zulu Beacon 1 Beacon 3 Beacon 4 Bethel Wind Farm Deerfield Wind Project Fluvanna Wind Energy Norther Pears Rentel Project Company BuildCo Phase II SolaireHolman 1 133 Bijlagen: Bijlage 3: Feiten en cijfers duurzaamheid

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 134