Bijlage 1Over dit verslag O o< Bijlagen O O© O ©O Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Het Rabobank Jaarverslag 2016 is opgesteld in overeenstem ming met de G4-richtlijnen van het Global Reporting Initiative in overeenstemming met de Comprehensive-optie (GRI G4). De GRI G4-index staat in Bijlage 5. Het raamwerk van het IIRC (International Integrated Reporting Council) voor geïntegreerde verslaglegging is het uitgangspunt voor het opstellen van de inhoud en de opzet van ons bestuursverslag. Reikwijdte en afbakening Het Rabobank Jaarverslag 2016 heeft betrekking op de verslag periode 1 januari tot en met 31 december 2016 en wordt op 21 maart 2017 gepubliceerd op de website van de Rabobank. De materialiteitsanalyse waarborgt dat alle materiële econo mische, sociale en milieukwesties in ons jaarverslag aan bod komen. De informatie in dit verslag heeft betrekking op de Rabobank en bevat de geconsolideerde gegevens van alle Rabobank-entiteiten en -onderdelen. We hebben ervoor gekozen geen gegevens van buiten de Rabobank op te nemen, omdat we ervan overtuigd zijn dat we de grootste directe invloed hebben via onze eigen activiteiten. Zie voor meer Rabobank materialiteits analyse Situatie op 31 december 2016 2 O -C V 3 Q. O Q. 2 0 IJzersterke bank 0 Betekenisvolle coöperatie 0 Volledige klantfocus 0 Medewerkers in hun kracht informatie over onze visie op waardeketens het hoofdstuk 'Stimuleren duurzame landbouw'. De Rabobank verwerkt de gegevens van overgenomen activiteiten vanaf het jaar volgend op de overname. De Rabobank verantwoordt de gegevens van afgestoten onderdelen tot het moment van desinvestering. Het Rabobank Jaarverslag 2016 streeft ernaar een volledig, bondig en nauwkeurig overzicht van onze resultaten te geven. Wanneer de rapportage beperkt is tot een aantal bedrijfs onderdelen binnen of buiten Nederland of een minder volledig overzicht wordt gepresenteerd, dan wordt dit uitdrukkelijk aan gegeven per onderwerp. Materialiteit Het bepalen van de onderwerpen voor het verslag van dit jaar begon met de analyse van materiële thema's van 2015. Eerst hebben we de relevantie van elk onderwerp beoordeeld door met interne deskundigen de afstemming op de huidige strategische benadering te bespreken. Op basis van deze beoordeling stelden we een lijst met vijftien onderwerpen samen. Aan de hand van een materialiteitsmatrix stelden we de relevantie van de onderwerpen vast voor zowel de Rabobank als onze stakeholders. De impact van elk onderwerp op de Rabobank stelden we vast op basis van onze strategische documenten en deze is getoetst door de raad van bestuur. De impact van elk onderwerp op de stakeholders is getoetst door grondig documentenonderzoek, waaronder de notulen van onze stakeholderdialogen die we hielden gedurende het jaar. Van de resultaten van de analyses van 2015 en 2016 is het gemiddelde genomen om de belangen van stakeholders op de langere termijn te weerspiegelen. De onderstaande tabel geeft inzicht in de koppeling van elk onderwerp aan de strategische pijlers van het Strategisch Kader 2016-2020 van de Rabobank.Tevens verwijst de tabel naar de betreffende pagina's in het verslag waar we de management- benaderingen resultaten per onderwerp beschrijven. 123456789 Impact op Rabobank 126 Rabobank Jaarverslag 2016

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 127