Stimuleren diversiteiten gelijkwaardigheid Onze output en impact Naast meer aandacht voor gender-diversiteit bevorderde de Rabobank in 2016 culturele diversiteit en het creëren van arbeidsplaatsen voor mensen met een arbeidsbeperking en de acceptatie van LHTB. De Rabobank nam bijvoorbeeld voor het eerst deel aan de Amsterdam Gay Pride. We ondertekenden in mei 2016 de Charter Diversiteit in Bedrijf en toonden daarmee onze betrokkenheid bij het bevor deren van meer diversiteit en inclusie op het werk. De Diversiteitsboard komt elk kwartaal bijeen om toe te zien op de uitvoering van het diversiteitsbeleid en het realiseren van doelstellingen. Deze board bestaat uit directeuren van centrale eenheden en lokale Rabobanken en heeft als voorzitter een lid van de raad van bestuur. Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Diversiteit en inclusie Diversiteit is een integraal onderdeel van de strategische doelen van de Rabobank, omdat we ervan overtuigd zijn dat we met een divers personeelsbestand onze klanten beter begrijpen en bedienen. We hebben veel energie gestopt in de bewust wording over dit onderwerp. Naast trainingen en workshops is communicatie een belangrijk middel om onze diversiteits doelen te realiseren. We hebben diversiteit opgenomen als onderdeel van ons profiel op Rabobank.com en we brengen nu elk halfjaar een magazine over diversiteit uit voor onze medewerkers. Verschillende Rabobank-netwerken organiseren geregeld bijeenkomsten in het kader van diversiteit. Het Agora Network, waar de Rabobank deel van uitmaakt, organiseert bijvoorbeeld een cross-mentoring programma voor multicultu rele medewerkers. Rabo Women organiseerde meer dan veertig evenementen over thema's als leiderschap, diversiteit, verant woord ondernemerschap, rolmodellen en de balans tussen werk en privé. Het LHTB-netwerk Rainbow zorgde ervoor dat de Rabobank deelnam aan de Amsterdam Gay Pride. Daarnaast zijn bij verschillende onderdelen van de bank festiviteiten georga niseerd rondom Roze Zaterdag en de Coming Out-dag. Rap aan de Slag - een netwerk voor mensen met een extra uitdaging - organiseerde een inspirerend evenement met onder anderen paralympisch sporter Bibian Mentel. Het jongerennetwerk van de bank, Jong en Wij(s) Rabo, besteedde onder meer aandacht aan generatieverschillen en de toegevoegde waarde hiervan. De ontwikkeling van de streefcijfers voor genderdiversiteit verloopt traag, maar gestaag. De groei was het sterkste in de top 50: de bestuurders die rechtstreeks rapporteren aan de raad van bestuur. Van eind 2015 (11,9%) tot eind 2016 zagen we hier een stijging van bijna 12% naar 23,8%. Programma's zoals spon soring, boardroom coaching, cross-mentoring en empower ment-workshops moeten de doorstroom van vrouwen naar de hoogste posities stimuleren. Een cultureel diverse werkgroep heefteen langetermijnplan ontwikkeld voor het stimuleren van culturele diversiteit in de samenstelling van medewerkers en klanten. Hierin ligt de nadruk op de commerciële mogelijkheden binnen de multi culturele samenleving. Onze marketing- en communicatie campagnes kunnen we effectiever afstemmen op onze diverse doelgroepen. In 2017 zullen we best practices organisatiebreed op grotere schaal delen. Ondanks de reorganisatie en de inkrimping slaagde de helft van de lokale Rabobanken erin om een positie voor een medewerker met een arbeidsbeperking beschikbaar te stellen. Ook nam een derde van de lokale Rabobanken externe leveran ciers in de arm voor catering, schoonmaak en reprodiensten om de arbeidsparticipatie onder deze doelgroep te vergroten. 58% van de lokale Rabobanken is betrokken bij regionale en andere netwerkinitiatieven om arbeidsmogelijkheden te creëren voor mensen met een arbeidsbeperking. 107 Onze output en impact: Stimuleren diversiteit en gelijkwaardigheid

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 108