Ontwikkelen van talent en vaardigheden Onze output en impact Onze medewerkers zijn de belangrijkste sleutel tot verandering binnen de organisatie. We werken daarom continu aan hun ontwikkeling en leggen zo de basis voor een optimale dienstverlening voor onze klanten, nu en in de toekomst. De persoonlijke en professionele ontwikkeling van onze mede werkers is voor hen niet alleen een waardevolle manier om hun passie voor hun werk te uiten, maar draagt ook bij aan de duurzame ontwikkeling van de bank. Inhoudsopgave Voorwoord Bestuursverslag Corporate governance Consolidated Financial Statements Company Financial Statements Pillar 3 Drie kernthema's Om onze medewerkers te ondersteunen bij het uitvoeren van onze strategie en van onze vier strategische pijlers in het bijzonder, hebben we drie kernthema's benoemd voor de ontwikkeling van medewerkers: Medewerkers in hun kracht Organisational performance health Employee journeys Medewerkers in hun kracht Bij Medewerkers in hun kracht gaat het om het bevorderen van betrokken leiderschap, individuele verantwoordelijkheid en risicobewustzijn in alle lagen van de organisatie. Dit vergt deskundigheid en expertise, maar ook het vermogen tot verandering. Organisational performance health Bij Organisational performance health draait het niet alleen om goede prestaties, maar ook om krachtig leiderschap waarmee een cultuur van continue verbetering en innovatie wordt vormgegeven. Ons nieuwe performance management- model GROW! ondersteunt onze positieve en kortcyclische benadering voor performancemanagement en ontwikkeling. Employee journeys Hetthema Employee journeys heeft betrekking op het optimaliseren en standaardiseren van EIR-diensten om loop baanplanning en ontwikkeling te verbeteren. Net als onze klanten verlangen onze medewerkers eenvoudige producten en diensten, zelfbediening waar mogelijk en - indien nodig - persoonlijke ondersteuning om hun werk zo goed mogelijk te doen. Medewerkers krijgen de vrijheid om zichzelf en hun talenten te ontwikkelen in een inspirerende werkomgeving. Daarin is er ruimte voor ontwikkeling, waarmee zij blijvend toegevoegde waarde kunnen bieden aan klanten, collega's en de bank. Onze benadering is innovatief en effectief: we infor meren, inspireren en ondersteunen onze medewerkers om verder te leren vanwege het belang dat wij hechten aan leren en ontwikkelen. Onze kernwaarden bij het werven van medewerkers We leggen bij de werving van medewerkers de nadruk op de competenties 'samenwerking'en 'klantfocus'en schetsen een beeld van onze bank op basis van onze coöperatieve identi teit. We zien duurzaamheid als onderdeel van onze coöpera tieve identiteit en als een van onze kernwaarden. We namen duurzaamheid op in de functieprofielen en maakten deze kernwaarde onderdeel van de prestatieafspraken en individuele beoordeling van onze medewerkers. We vinden het belangrijk dat managers een voorbeeldfunctie vervullen. Bij alle manage menttrainingen stimuleren we managers om coöperatieve waarden in hun dagelijkse werk te integreren. Onze HR-afdeling houdt zich bezig met het herinrichten van de organisatie. We zijn ons ervan bewust dat onze ambitie vooreen systematische benadering van duurzaamheid binnen het wervings- en selectieproces nog niet volledig vorm heeft gekregen door een tekort aan medewerkers in 2016. Desondanks is onze ambitie groot en introduceren we in 2017 een plan van aanpak om dit te realiseren. We bieden alle nieuwe medewerkers een introductie programma aan, waarin we onze identiteit en kernwaarden uitleggen. In dit programma komt duurzaamheid aan bod en de vertaalslag daarvan naar de dagelijkse praktijk. Deze onderwerpen zijn ook onderdeel van het Rabo Global Traineeship-programma. 103 Onze output en impact: Ontwikkelen van talent en vaardigheden

Jaarverslagen Rabobank | 2016 | | pagina 104