Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Voor medewerkers van centrale eenheden behoeven de aspecten toekomstverwachting en ontwikkelinvestering aandacht'. Concreet zicht krijgen op de veranderende orga nisatie en de wenselijke personele bezetting is belangrijk. Door het management moet dit uitgewerkt worden tot op functieniveau. Zicht krijgen op de veranderende organisatie en impact daarvan op de eigen functie is ook van belang voor iedere medewerker. Dit vraagt om blijvende management- aandacht en helpt de medewerker om ook eigen verant woordelijkheid te nemen voor zijn of haar toekomst en inzetbaarheid. Dit vraagt om het 'goede gesprek'tussen management en medewerker. Dit gesprek gaat over de huidige performance en het potentieel van medewerkers binnen deze veranderende context. Zo'n gesprek moet tijdig en regelmatig gevoerd worden en vereist moed en een open houding. Employee Value Proposition Een Employee Value Proposition (EVP) is de belofte die de werkgever doet aan zijn huidige en toekomstige medewerkers. Onder invloed van grote veranderingen binnen de bank en in de bancaire omgeving verandert ook de werkgeverspropo sitie van de Rabobank. In het verleden werd de arbeidsrelatie bijvoorbeeld gekenmerkt door 'lifetime employment'. Nu is dat niet langer het geval. Reorganisatie, kostenvermindering, perso nele krimp en versobering van de arbeidsvoorwaarden vragen om herijking van het (impliciete) werkgeversaanbod. Daarom is in 2015 een project gestart om de EVP Rabobank te herdefiniëren en vast te stellen wat de Rabobank als bijzondere, coöperatieve bank en werkgever concreet te bieden heeft aan huidige en toekomstige medewerkers. De Rabobank wil immers een aantrekkelijke werkgever zijn en blijven voor mensen die ze aan zich wilbinden. Het blijft belangrijk dat (toekomstige) medewerkers hun talent verbinden met het verhaal, de missie en de ambities van de Rabobank. Bij de uitwerking van de nieuwe EVP is aansluiting gewaarborgd met de in 2015 gekozen arbeidsmarktpropositie Ruimte voor jou. De nieuwe EVP Rabobank zal in 2016 binnen de Rabobank worden getoetst en vervolgens verankerd worden in het HR- beleid. Cultuurbeweging In 2014 is de Rabobank gestart met het cultuurprogramma Culture Collective dat zich richt op de dagelijkse omgang met klanten en tussen medewerkers onderling. Op verschillende manieren daagt Culture Collective directieleden, managers, teamleiders en medewerkers uit om te reflecteren op eigen Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 houding en gedrag en het effect ervan op anderen. Binnen de dochterondernemingen DLL en de Rabo Vastgoedgroep zijn eigen cultuurtrajecten gestart. In 2015 hebben directieteams van lokale Rabobanken en managementteams van de centrale eenheden, inclusief die van Wholesale, Rural Retail, deelgenomen aan bijeenkomsten met de thema's 'Individu', 'Medewerker'en 'Organisatie: Vol ledige Klantfocus'. Deze groep leidinggevenden is vervolgens verantwoordelijk voor de doorvertaling naar de eigen eenheid en fungeert als rolmodel in deze trapsgewijze overdracht. Ze krijgen daarbij ondersteuning en begeleiding van facilitators: collega's die volledig zijn vrijgesteld en opgeleid voor deze rol in de organisatie. Aanvullend zijn in ieder domein cultuurcoa- ches benoemd die met de directeuren in gesprek gaan over hun houding en gedrag. Om de samenwerking te bevorderen en het onderlinge begrip te vergroten tussen de lokale Rabobanken en de centrale eenheden, hebben de deelnemers aan Culture Collective in 2015 een bezoek gebracht aan eikaars eenheid. Dit alles onder de noemer Jouw Cultuur, Mijn Cultuur. Week van Waarden Om de dialoog aan te moedigen over dilemma's met betrekking tot houding en gedrag in de dagelijkse werkpraktijk, vond van 15 tot 19 juni binnen de Rabobank wereldwijd de Week van Waarden plaats. Tijdens deze week is ook de aftrap gegeven voor het afleggen en ondertekenen van de bankierseed zoals deze in het pakket Toekomstgericht Bankieren is vastgesteld. Aanvullend is er binnen de Rabobank een 'waardenwaaier'voor alle medewerkers ontwikkeld waarin de gewenste gedragingen zijn benoemd. De ontstane debatten in deze week gingen over onze cultuur en over de dilemma's die we in ons dagelijks werk tegenkomen; niet over de eventuele juridische repercussies. Met deze aanpak heeft de Rabobank laten zien dat de bankierseed en de bijbe horende waarden veel meer zijn dan een beschermingswal om niet in de problemen te komen. Het is een voorwaartse impuls om als financiële instelling beter te worden, onze klanten beter te bedienen, de Rabobank meer bezieling te geven en collega's in hun kracht te zetten. In 2016 vindt de Week van Waarden opnieuw plaats. 1 Bron: Gezondheidsmonitor ARBO, 1e helft 2015. 83 Maatschappelijk verslag

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 84