Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance UC Davis, een landbouwuniversiteit in Californië. We zullen onderling kennis uitwisselen en samen onderzoeken uitvoeren. We verstevigden onze samenwerking met het Nuffield Farmer Scholarship. Dit Australische instituut wil de landbouwsector dynamischer en innovatiever maken. Nuffield biedt ervaren boeren de kans om een belangrijk onderwerp grondig te onderzoeken. Dat begint met een studiebeurs, maar Nuffield zet ook alle deuren open naar relevante bedrijven, experts en kenniscentra. Ook de Rabobank deelt haar kennis in dit traject. De uitkomsten van de gedane onderzoeken worden in rap porten en presentaties gedeeld met een breed publiek. Vaak organiseert de Rabobank lokale en regionale kennis- en netwerkbijeenkomsten, maar er zijn ook programma's met deel nemers uit alle windstreken. Zo brachten we sinds 2012 al meer dan 150 boeren uit verschillende landen bij elkaar in de Global Farmers Master Class. Daarnaast delen we kennis over verduur zaming in food- en agriketens die we opdoen aan rondetafel bijeenkomsten en bij projecten in samenwerking met het WNF. pj' Lees meer over de Global Farmers Masterclass O Lees meer over de rondetafels en het Wereld Natuur Fonds Nederland Binnen de Nederlandse landbouw en voedselsector zetten we onze kennis en netwerken in om de boeren te helpen bij hun kansen en uitdagingen. Het gaat bijvoorbeeld slecht met de glastuinbouw. Om een noodzakelijke verbetering te reali seren, slaan telersverenigingen, de overheid en de Rabobank vanaf 2015 de handen ineen. Deze coalitie gaat aan de slag met de pijnpunten in de sectoren hoopt binnen enkele jaren een ommekeer teweeg te brengen. Daarbij moeten vooral de marktpositie, infrastructuur en logistiek op de schop. Q Lees meer over landbouw en voedsel 7 Wholesale Als leidende wholesalebank in Nederland bedienen we groot- zakelijke klanten in alle sectoren. In het buitenland richten we ons op landbouw en voedsel. We bedienen de hele keten, van grond tot mond. Ook bij de stap naar de internationale markt volgen we onze Nederlandse klanten met passende producten en diensten. Door het optimaal inzetten van ons internationale netwerk, onze kennis en expertise stimuleren wij de kwalitatieve groei van bedrijven en dragen we bij aan de verdiencapaciteit van Nederland. Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 De financiering van een groot windpark is vaak een ingewik kelde puzzel. Er komen veel partijen en belangen bij kijken. Regelmatig speelt de Rabobank met haar kennis, kunde en inzicht een cruciale rol in het oplossen van het financierings vraagstuk. Zo ook bij een recente deal in Finland, waar in 2016 elf windmolens van ruim 100 meter hoog zullen verrijzen. Lees ook: Vliegwiel in Finse windmolendeal Fusies, overnames en beursgangen De Rabobank geeft ook advies bij fusies, overnames en beursintroducties. Onze internationale specialisten op dit vlak hebben in 2015 een aantal toonaangevende transacties begeleid. Enkele transacties uit 2015: de verkoop van een minderheidsbelang in Hendrix Genetics aan NPM Capital, de verkoop van postorderbedrijf Wehkamp aan het private- equity bed rijf Apax, de acquisitie van het Braziliaanse Nova Agri door het Japanse concern Toyota Tsusho, de acquisitie van de Tsjechische activiteiten van supermarktketen SPAR door Ahold, de verkoop van het Indonesische Poliplant Group aan Cargill en de beursgang van het oer-Hollandse dranken bed rijf Lucas Bols. 8 Innovatie De wensen en behoeftes van klanten veranderen snel. Dat vraagt om continue innovatie van producten en diensten. De Rabobank wil een koploper zijn in de vernieuwing van haar eigen dienstverlening en excellente klantbediening bieden. Met innovatie kunnen we deze doelen bereiken en snel inspelen op de kansen in de markt. Innovatie staat daarom hoger op de agenda dan ooit. Sinds 2015 hebben we een Innovation Board met deelnemers die uit verschillende windstreken van de bank komen. Zij stimuleren en versnellen innovatie groepsbreed op economisch, technologisch en sociaal gebied. Het nieuwe dich tbij Om ervoor te zorgen dat klanten steeds meer zelf kunnen regelen, zorgen we voor verbetering van de huidige processen met 24/7 digitale beschikbaarheid. Digitalisering leidt niet alleen tot standaardisatie, maar biedt ook vergaande mogelijk heden tot personalisering. We volgen daarom ontwikkelingen en trends buiten de bank op de voet om hierop in te spelen. We zijn op een nieuwe manier dichtbij. Door middel van evene menten, zoals Footbytes, brengen we startende ondernemers uit de 'agritech' in contact met grote landbouw- en voedsel- bedrijven die op zoek zijn naar vernieuwing. Daarmee helpen we ook onze klanten om te vernieuwen. Tijdens hackathons 79 Maatschappelijk verslag

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 80