Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Financieel regisseur De beste oplossing voor een bedrijfsfinanciering ligt lang niet altijd in een ouderwetse lening bij de bank. De rol van particuliere investeerders groeit. De Rabobank organiseerde afgelopen jaar zeven 'Meet Grow'-bijeenkomsten, waar ondernemers konden kennismaken met een groep lokale geld schieters. Ook verdiepen we ons uitgebreid in het fenomeen crowdfunding. Zo zijn we als partner betrokken bij de ver gelijkingswebsite Fundipal, die ondernemers de weg wijst naar crowdfundinginitiatieven die het beste aansluiten bij hun business. O Lees het verhaal en bekijk de video over onze klant Active Ants O Lees meer over Meet Grow Extra lening, minder rente Veel ondernemers kunnen wel een duwtje in de rug gebruiken. Daarom tekenden wij in 2015 met onze leasingdochter DLL en de Europese Investeringsbank een overeenkomst voor meer steun aan Nederlandse bedrijven. Dankzij deze kredietfaciliteit komt in totaal 400 miljoen euro beschikbaar. Dit geld wordt verdeeld onder circa 300 ondernemingen, die rentekorting krijgen op hun financiering. Deze faciliteit is bedoeld als aan moediging voor Nederlandse bedrijven die investeringen nodig hebben om zich verder te ontwikkelen. Het totaalbedrag wordt gesplitst tussen de Rabobank en DLL, die ieder 200 miljoen euro uitlenen. De Nieuwe Winkelstraat Veranderend koopgedrag, toenemende concurrentie en gebrek aan onderscheidend vermogen hebben impact op de Nederlandse retailsector en daarmee op de winkelgebieden en de binnensteden. Samen met het platform De Nieuwe Winkel straat pakken wij onze rol bij het zoeken naar oplossingen voor deze problematiek. We gaan bijvoorbeeld in gesprek met win keliers, horecaondernemers, vastgoedeigenaren en gemeentes. Vijftig van onze lokale Rabobanken werken mee aan deze bij eenkomsten. sLees ook: Stille revolutie rond de winkeldeur Inzicht voor ondernemers Via onze Rabo Kennis App en de website www.ciifersentrends.nl geven we Nederlandse ondernemers continu inzicht in actuele ontwikkelingen in hun branche. In de BenchmarkTool kunnen ondernemers hun eigen financiële prestaties afzetten tegen Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 die van hun sectorgenoten. Daarnaast bespreken we duur zaamheidsprestaties met onze grotere zakelijke klanten, om onze kennis hierover te delen en om ze te ondersteunen bij het zetten van de volgende stap. O Lees meer over duurzaamheid Startende ondernemers bieden we een site vol tips: www.ikaastarten.nl. Deze pagina trok in 2015 circa 130.000 unieke bezoekers per maand. We zijn partner van het online platform www.Port4GrowthnIdat zich richt op uitwisseling van kennis tussen ondernemers. O Lees meer over starters op: www.rabobank.com/starters 6 Landbouw en voedsel Gezond 'boerenverstand'en ondernemersinstinct zijn de Rabobank aangeboren. We hebben sinds jaar en dag wereldwijd de breedste klantenportefeuille in food en agri, veruit de meeste klanten in de Nederlandse landbouwsector. Onze uitgebreide hoogwaardige kennis van deze markten delen we graag met onze klanten. Dat geldt ook voor onze net werken. Zo helpen we klanten slimmer te ondernemen en een grotere bijdrage te leveren aan de economie. Banking for Food Hebben we de komende jaren genoeg te eten voor alle mensen op aarde? Die vraag raakt ons allemaal. De wereldbevolking groeit en wordt steeds welvarender. Daardoor zal de vraag naar voedsel tot 2050 groeien met zestig procent. Ondernemers in de landbouw en voedselketens moeten dus meer gaan produceren, met minder grondstoffen. Alleen op die manier kunnen ze zorgen voor een duurzame voedselproductie en een gezonde economische situatie op de langere termijn. Banking for Food is de visie van de Rabobank op voedselzeker heid en de rol van de bank hierin. Daarin combineren we onze diepgaande kennis van food en agri, ons wereldwijde netwerk en onze klantgerichtheid. We bedienen de gehele voedselketen: van kleine boer tot megabedrijf, van keukentafel tot boardroom, van tuinder tot supermarktketen. Onze specialisten delen hun sectorkennis, advieskracht en oplossingsgerichtheid met onze klanten in ruim veertig landen. Kennis uitwisselen Onze kennis over de voedselketen breiden we steeds uit door contacten met klanten en belangenorganisaties. In 2015 kondigden we bijvoorbeeld een samenwerking aan met 78 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 79