Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance virtueel: via slimme technologie waarmee de klant snel en simpel zijn bankzaken kan regelen; persoonlijk: door betrokken adviseurs die de klant vooruit helpen op cruciale momenten. In 2015 zijn we gestart met nieuwe initiatieven die onze lokale betrokkenheid benadrukken. Adviseurs bij circa dertig Rabobanken gaan (gratis) op bezoek bij klanten die de afstand tot het bankkantoor te ver vinden of die vanwege een handicap minder mobiel zijn. De adviseurs ontmoeten de klant thuis, in het ziekenhuis of op een andere locatie. Veel banken organiseren een inloopspreekuur, bijvoorbeeld in verzorgingstehuizen, bibliotheken of huisartsenposten. Voor klanten die niet zelfstandig contant geld kunnen opnemen bij een geldautomaat, laat de Rabobank contant geld thuis bezorgen. Meerdere banken hebben in 2015 'Regioteams' in het leven geroepen, die bestaan uit medewerkers die al jaren wonen en werken in hetzelfde gebied. Ze komen niet alleen over de vloer als adviseur, maar hebben bijvoorbeeld ook contact met de dorpsraad of plaatselijke belangengroepen. Zo heeft de Rabobank in de dorpen een eigen gezicht en toont zij haar betrokkenheid bij wat er speelt in de lokale gemeenschap. O Lees meer over de maatschappelijke rol van de Rabobank in het jaaroverzicht. 4 Hypotheken Ook klanten die op zoek zijn naar een hypotheek weten ons steeds meer online te vinden. Binnen het Rabobank Hypotheek dossier (onderdeel van www.rabobank.nl) kunnen klanten zich oriënteren op een hypotheek, uitrekenen hoeveel ze kunnen lenen en hoe hoog de maandlasten dan uitvallen. Als ze zelf vooraf benodigde documenten en gegevens uploaden in het systeem, krijgen ze korting op hun adviesgesprek bij de bank. In 2015 maakten 1,1 miljoen klanten gebruik van het Hypo theekdossier en zijn er ruim 150.000 online hypotheekdossiers gedeeld met de Rabobank. In 2015 werd het mogelijk om in het Rabobank Hypotheek dossier een chat te starten met een medewerker. Veel vragen die tijdens het online proces naar boven komen, kunnen we zo voortaan direct beantwoorden. Wekelijks vinden meer dan duizend chats plaats. Uit onderzoek blijkt dat klanten onze goede bereikbaarheid waarderen, evenals de snelheid en kwa liteit van de antwoorden. Begin 2016 introduceerden we video- chat, waardoor klant en adviseur elkaar ook kunnen zien tijdens het chatgesprek. Dit maakt het contact een stuk persoonlijker. Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Binnen 24 uur op gesprek Veel klanten bleken ontevreden over de doorlooptijd van ons hypotheekproces: het duurde lang voordat werd terug gebeld, een afspraak maken bleek lastig. Op basis van deze klachten besloot de Rabobank in 2015 het roer radicaal om te gooien. 'Vandaag bellen, morgen op gesprek' is de belofte aan onze Nederlandse hypotheekklanten, die wij vanaf 1 juni 2015 proberen gestand te doen. Deze belofte waarmaken is weliswaar een fikse uitdaging, maar we leggen de lat bewust zo hoog. Begin 2015 lukte het in 41 procent van de gevallen om binnen een dag een afspraak te regelen, eind 2015 lag dat per centage op 74 procent. O Lees het verhaal en bekijk de video over de hypotheek van onze klanten Felieen Bart Hypotheek voor flexwerkers Flexwerkers moeten eenvoudiger een hypotheek kunnen krijgen. Met dat uitgangspunt begon dochterbedrijf Obvion eind 2013 een proef met Randstad en Vereniging Eigen Huis. In 2015 sloot ook de Rabobank zich aan bij dit initiatief, tegelij kertijd met andere banken en financiële instellingen. Het idee van de hypotheek voor flexwerkers is dat financiers voortaan kijken naar inkomenszekerheid in plaats van baanzekerheid bij het verschaffen van een hypotheek. Dit geeft flexwerkers de mogelijkheid om een hypotheek te verkrijgen naar perspectief. Rentemiddeling beschikbaar voor hypotheekklanten Klanten die voortijdig hun rentecontract willen wijzigen, kunnen vanaf 1 juli 2016 boetevrij gebruikmaken van rente middeling. Daarbij wordt de hypotheekrente en de resterende looptijd van het rentecontract dat de klant op dat moment heeft gemiddeld met de actuele vaste rente en de looptijd waar hij voor kiest. Deze service is vooral bedoeld voor klanten die niet de middelen hebben om in één keer de boeterente te betalen. O Lees meer over rentemiddelina 5 Midden- en kleinbedrijf De Rabobank wil een betrouwbare partner zijn voor onderne mend Nederland. We willen klanten helpen hun ambities waar te maken. Voor elke klant met een gedegen bedrijfsplan biedt de Rabobank uiteenlopende mogelijkheden. We bieden niet alleen passende producten aan, maar weten ook waardevolle connecties te leggen met investeerders en werken mee aan initiatieven die het leven van een ondernemer een stukje mak kelijker maken. 77 Maatschappelijk verslag

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 78