Duurzaamheidsratings Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance We beschouwen duurzaamheid als onderdeel van onze coö peratieve identiteit. Dit blijkt onder andere uit het feit dat we duurzaamheid tot onze kernwaarden rekenen. We geven aan dat de bereidheid en het enthousiasme van medewerkers om deze kernwaarden dagelijks uit te dragen een belangrijk onder deel vormen van de selectiecriteria. De gewenste competenties liggen vast in alle functieprofielen en maken deel uit van de prestatieafspraken en de individuele beoordeling van de mede werker. We vinden het belangrijk dat leidinggevenden hierin het goede voorbeeld geven. Daarnaast is in alle management opleidingen voor leidinggevenden de aansporing opgenomen om de coöperatie in het dagelijkse werk uit te dragen. De Rabobank heeft een introductieprogramma voor nieuwe medewerkers. Daarin worden onze identiteit en kernwaarden, waaronder duurzaamheid, uitgelegd. We besteden ook aandacht aan de vertaalslag naar de dagelijkse praktijk. Ten slotte bevordert de Rabobank een cultuur die past bij de bank die we willen zijn en waarin duurzaamheid een belangrijke rol speelt. We zien dat het programma Samen Duurzaam Sterker het onderwerp duurzaamheid met groeiend succes op de agenda zet van bijvoorbeeld managementteams en directieteams van lokale Rabobanken. Wel moeten we tegelijkertijd constateren dat er nog geen meting is ingevoerd voor duurzaamheid in de werving en selectie. Dit is een punt van aandacht voor 2016. Duurzaamheid in medewerkersonderzoek Jaarlijks onderzoekt de Rabobank hoe medewerkers de identiteit van de Rabobank beleven. In 2015 is er een nieuw wereldwijd onderzoek geweest. We streven naar een jaarlijkse stijging van de score van de organisatie op de thema's Samenwerking met de klant en Coöperatieve kenmerken in het medewerkers- onderzoek. Het vervolgonderzoek zal moeten uitwijzen of er een stijgende lijn is. We verwachten dat het cultuurprogramma een positieve bijdrage zal kunnen leveren aan deze scores. Waardering We streven ernaar ons commitment op het gebied van duur zaamheid om te zetten in onderscheidende prestaties in de financiële sector. Daarvoor ontvangen we waardering. In 2015 won Rabobank Brazilië de eerste prijs van de 'Dutcham Sustainability Awards'voor Nederlandse bedrijven die actief zijn in Brazilië. In 2015 werd Rabobank Brazilië ook uitgeroepen tot de beste bank in Brazilië op het gebied van duurzaamheid tijdens de 'International Finance Magazine 2015 Awards'. Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 DLL is uitgeroepen tot winnaar van de 'AllianceTrust Award for Circular Economy Investor'. Deze onderscheiding maakt deel uit van het Circulars Awards-programma 2016, georganiseerd door de Young Global Leaders van het World Economie Forum, in samenwerking met Accenture. DLL ontving in 2015 ook de 'Green FinanceTransaction of the Year Award' van Leasing Life, een van de leidende magazines in de leasingindustrie in Europa. Beide prijzen geven DLL erken ning voor haar LCAM-visie en voor de bijbehorende investe ringen en resultaten. In 2015 werd de Rabobank gekozen voor het lidmaat schap van het bestuur van de International Capital Markets Association (ICMA) Green Bond Principles. De Green Bond Principles werden gepubliceerd door ICMA in 2014 om trans parantie, openbaarmaking en integriteit aan te moedigen in de Green Bond-markt. In 2015 hebben we met de vijfde plaats onze toppositie verder versterkt in de Bloomberg New Energy Finance League Table, een internationale ranglijst van financiers die wereldwijd het meest actief zijn in hernieuwbare-energieopwekking. Onze ambitie in 2020 Ratings zijn in de financiële sector een belangrijke maatstaf voor de financiële kracht van een organisatie (zie hiervoor pagina 17). Ook op het terrein van duurzaamheid worden de activiteiten van de Rabobank door een aantal belangrijke ratinginstituten beoordeeld. De Rabobank streeft naar een onophoudelijke verbetering van haar duurzaamheidsprestaties en naar een toppositie bij deze duurzaamheidsratings. Instituti onele beleggers gebruiken de onderzoeken en rapportages van deze ratinginstituten om hun maatschappelijk verantwoorde beleggingsdoelstellingen te behalen. Voortgang 2015 We monitoren de maatschappelijke waardering voor onze duurzaamheidsinspanningen wereldwijd op basis van de ranglijst van mondiaal opererende financiële instellingen bij RobecoSAM, de analyse van Sustainalytics, en in Nederland op basis van deTransparantiebenchmark. Resultaat 2015 De scores van de duurzaamheidsprestaties van de Rabobank zijn in 2015 gestegen, zowel bij RobecoSAM en deTransparantie benchmark als bij Sustainalytics. We zijn trots op de behaalde scores, maar blijven ons onverminderd ambitieus inspannen om onze duurzaamheidsprestaties verder te verbeteren en daarmee onze scores bij de duurzaamheidsratings. Hieronder staat een overzicht met een aantal belangrijke beoordelaars en onze scores. 71 Maatschappelijk verslag

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 72