- - Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Resultaat 2015 KP111 Door hogere energie-efficiëntie, vermijding en verduurzaming van mobiliteiten overige diensten, streven we ernaar de C02-uitstoot per fte per jaar in 2020 te verlagen met 10% ten opzichte van 2013. Resultaten klimaatvoetafdruk 2015 2014 doel 2020 totaal C02-uitstoot 182.066 198.275 totaal C02-uitstoot per fte 3,5 3,6 3,2 KP112 We streven ernaar dat in 2020 80% van het Nederlandse publiek de Rabobank positief associeert met duurzaamheid en met minimaal een van de thema's duurzame landbouw en voedselvoorziening en vitale gemeenschappen. Resultaten in van het Nederlands publiek 2015 2014 doel 2020 Positieve associatie met duurzaamheid 42 80 dat het hoofddoel 'Rabobank draagt bij aan een duurzame ontwikkeling in Nederland' (zeer) passend/(zeer) herkenbaar vindt Passend 72 Herkenbaar 42 dat minstens 1 van de 4 genoemde doelen voor duurzame landbouw en voedselvoorziening en/of vitale gemeenschappen (zeer) passend/(zeer) herkenbaar vindt Passend 85 80 Herkenbaar 67 61 KP113 Coöperatief en duurzaam bankieren vormt integraal onderdeel van werving selectie en het opleidingsprogramma voor iedere medewerker. Resultaten Geen kwantitatieve gegevens beschikbaar KP114 We streven naar een jaarlijkse stijging van de score van de organisatie op de thema's 'samenwerking met de klant' en 'coöperatieve kenmerken' in het medewerkersonderzoek. Resultaten medewerkersonderzoekSamenwerken met de klant'1 (helemaal) mee eens, exclusief weet niet/n.v.t De Rabobank laat haar klanten meedenken en meebeslissen 58 De Rabobank brengt uiteenlopende partijen bij elkaar om samen meer te bereiken 71 Medewerkers van de Rabobank versterken elkaar 66 De Rabobank heeft een cultuur van samenwerken 74 Ik handel vanuit één Rabobank en reik over de genzen van eenheden heen 80 Resultaten medewerkersonderzoek 'Coöperatieve kenmerken'1 (helemaal) mee eens, exclusief weet niet/n.v.t De Rabobank is in doen en laten een coöperatieve bank 65 De Rabobank is maatschappelijk betrokken 90 De Rabobank draagt actief bij aan het oplossen van het wereldvoedselvraagstuk 60 De Rabobank houdt in haar beleid telkens rekening met de consequenties voor mensen, de omgeving en de maatschappij 62 De Rabobank levert een actieve bijdrage aan het verduurzamen van de samenleving 70 1 Exclusief dochterondernemingen De Lage Landen, Rabo vastgoed- groep, Obvion. Toelichting Interne bedrijfsvoering verduurzamen De Rabobank koopt zo duurzaam mogelijk in. We proberen daarbij zoveel mogelijk gebruikte maken van hernieuwbare grondstoffen en contracten op basis van circulair-economische principes. Onze eigen apparaten - zoals de Rabo Random Reader, telefoons en netwerkapparatuur - nemen we in en worden gerecycled. Daarnaast is in het ontwerp van de nieuw geïntroduceerde Rabo Scanner rekening gehouden met cir culaire principes door herplaatsbare batterijen te gebruiken. De Rabobank heeft in 2013 ook de Green Deal Circulair Inkopen ondertekend. De afdeling Bedrijfsmanagement dient ook als expertisecentrum voor de gehele Rabobank Groep. We versoberen, verduurzamen en moderniseren onze faciliteiten aanzienlijk. Om de bijdrage aan de duurzaamheidsambitie van de Rabobank tastbaar te maken, wil de Rabobank Maatschappelijk Verantwoord Inkopen, de verduurzaming van alle inkoopketens beïnvloeden en transparantie in de keten creëren. We stellen ons als doel om alle leveranciers met een inkoopvolume van meer dan 50.000 euro te beoordelen op hun duurzaamheidsprestaties op basis van de eisen die IS026000 stelt. Inmiddels wordt deze toets toegepast op de leveranciers van het centrale bedrijfsonderdeel Operations. Het inkoopvolume van Operations was in 2015 bijna 290 miljoen euro. Gerelateerd aan het totale inkoop volume bedraagt dit circa 24% van de totale inkopen door de centrale eenheden van de Rabobank. Daarnaast hebben we 69 Maatschappelijk verslag

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 70