Verduurzaming van de landbouw en voedselvoorziening - - Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Onze ambitie in 2020 Voedsel is een primaire levensbehoefte en de voedselvoor ziening is een wereldwijde groeimarkt. Dit thema is dus zowel maatschappelijk relevant als macro-economisch aantrekkelijk. Volgens de Verenigde Naties zal er tot 2050 ten minste 60% meer voedsel geproduceerd moeten worden. Een groot deel van die groeiende vraag komt uit opkomende markten in Azië en na 2030 in Afrika. Vanuit onze wortels als Boerenleenbank kunnen en willen we een relevante en duurzame bijdrage leveren aan de wereldwijde voedselproductie. De visie Banking for Food houdt in dat we een prominente rol willen spelen in het maatschappelijk debat over het brede voedselvraagstuk. We verbinden producenten en consumenten, boeren en burgers met elkaar. We participeren actiefin ronde tafels voor de verduurzaming van agrarische waardeketens op mondiale schaal. En we faciliteren onze klanten om de resul taten daarvan in hun bedrijfsvoering te integreren. Daarnaast werkt de Rabobank samen met innovatieve klanten en maat schappelijke partners aan ambitieuze duurzaamheidsprojecten in agrarische waardeketens. We hopen dat die andere partijen inspireren om de verduurzaming van die ketens te versnellen. Zo willen we toegevoegde waarde voor de klant combineren met een versnelde verduurzaming van de mondiale landbouw en voedselvoorziening. Onderstaande KPI's dragen bij aan deze ambities. Voortgang 2015 Kennis delen over verduurzaming beschouwen we als een waardevolle ondersteuning voor de food- en agrisector. In 2015 waren we actief binnen tien waardeketens (zie onderstaande KPI) en negen rondetafels. We hebben deze kennis met klanten gedeeld in de vorm van evenementen, studies en klant- gesprekken. Ook werkten we met partners samen in projecten om deze kennis in de praktijk te brengen. KPI 3 Resultaat 2015 We formuleren onze visie op kansen voor verduurzaming van de agrarische waardeketens van soja, palmolie, rietsuiker, bosbouw, rundvlees, zuivel, vis, koffie, cacao en biomaterialen. We delen onze visie en participeren actiefin rondetafels of vergelijkbare initiatieven om de verduurzaming van deze agrarische waardeketens te versnellen en werken met onze klanten samen om de uitkomst van deze dialogen zakelijk succesvol in hun bedrijfsvoering te integreren. Resultaten in aantallen 2015 2014 Doel 2020 Aantallen gepubliceerde visies op agrarische waardeketens 10 10 10 Aantal in het verslagjaar geactualiseerde visies op agrarische waardeketens 10 Aantal rondetafels of vergelijkbare initiatieven waar we aan deelnemen 9 8 10 KPI 4 We dragen actief bij aan het verbeteren van agrarische waardeketens doordat duurzaamheid integraal onderdeel is van onze visie op sectoren. We delen deze kennis in de dialoog met onze klanten. Resultaten Activiteiten door lokale Rabobanken in Nederland in aantallen 2015 2014 Doel 2020 Opgave lokale Rabobanken in Nederland: Initiatieven gericht op verduurzaming van agrische waardeketens circa 300 circa 350 n.v.t Opgave lokale Rabobanken in Nederland: Klanten waarmee we in gesprek zijn over verduurzaming van agrische waardeketens circa 7.000 circa 10.000 n.v.t Bron C&D monitor lokale Rabobanken. Toelichting Rondetafels en waardeketens De tien agrarische waardeketens zijn: soja, palmolie, rietsuiker, bosbouw, rundvlees, zuivel, vis, koffie, cacao en biomaterialen. De keuze voor deze ketens is gebaseerd op de volgende drie criteria: er zijn veel klanten actiefin de keten; onze klanten zijn verspreid over de hele keten; er spelen relevante duurzaam heidsissues in de keten. Duurzaam functionerende agrarische voedselketens zijn belangrijk om voldoende en goed voedsel voor iedereen te waarborgen. Met onze uitgebreide kennis van de food- en agrisector, met onze betrokkenheid bij de negen rondetafels 60 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 61