Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance De Rabobank heeft op dit moment zeven minderheidsbelangen in banken in Oost-Afrika en Latijns-Amerika. URCB (China) vormt per einde 2015 geen onderdeel meer van de Rabobank; we verkochten ons aandeel van 9%. Zie pagina 400 voor een over zicht van deelnemingen van de Rabobank. Alle partnerships zijn gebaseerd op een gemeenschappelijke ambitie om toegang tot financiële diensten te bevorderen, met name in rurale gebieden. Rabo Development ondersteunt deze organisaties in hun groei, innovatie en financiële positie door onder andere additioneel vermogen en expertise te leveren. O Lees hier meer over Rabo Development. Sociale impact-meting bij Rabobank Foundation en Rabo Development We brengen maatschappelijke effecten van beleid en activiteiten in kaart. Hierbij kijken we een stap verder dan het directe en concrete resultaat. We proberen de social impact van beleid te meten en beter te begrijpen welke rol de Rabobank speelt bij het realiseren van veranderingen. We zien het meten van social impact als een belangrijke ontwikkeling in de manier waarop we verantwoording afleggen over onze duurzaamheids prestaties. Als we beter begrijpen waar onze invloed precies ligt, kunnen we hopelijk meer effect bereiken met onze activiteiten. De effecten van activiteiten zijn overigens niet onmiddellijk zichtbaar. Daarom moet er gedurende een langere periode onderzoek plaatsvinden. Bij de Rabobank zijn Rabobank Foundation en Rabo Develop ment het verst gevorderd met het meten van hun sociale impact. Het verzamelen, beoordelen en aggregeren van gegevens vindt plaats gedurende het jaar dat volgt op de jaar afsluiting. Onze impactmeting is daardoor gebaseerd op de cijfers van eind 2014. Voor Rabobank Foundation is investeren in de zelfredzaamheid van mensen het belangrijkste doel. We meten onze impact door gegevens te verzamelen bij onze partners en door casestudy's uit te voeren. We analyseren trends in professionalisering van organisaties en meten het aantal mensen dat we daarmee bereiken. In 2014 bereikten we het volgende: Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 De coöperaties die gefinancierd worden door Rabobank Foundation geven aan dat ze ruim 4,7 miljoen actieve leden hebben. Organisaties die Rabobank Foundation in Nederland onder steunt met diverse programma's verklaren dat ruim 400.000 mensen direct baat hebben bij die ondersteuning. De missie van Rabo Development is gericht op het verruimen van de toegang tot financiële diensten in ontwikkelingslanden en opkomende markten. Dat noemen we 'financial inclusion'. Via strategische partnerships met financiële instellingen in Afrika en Zuid-Amerika geven we hier invulling aan. We vragen de impact van deze partnerbanken en projectpartners op via een rapportage over het aantal mensen dat ze bereiken in ont wikkelingslanden en de diensten die klanten afnemen van onze partnerbanken. Over 2014 rapporteerden de partnerbanken de volgende cijfers: Circa 6 miljoen mensen maken gebruik van de dienstverle ning van de partnerbanken van Rabo Development. De gezamenlijke financieringsportefeuille van deze part nerbanken omvat meer dan 14 miljard dollar, waarvan 47% leningen in food- en agriwaardeketens. Circa 2,5 miljoen klanten van deze partnerbanken in ontwik kelingslanden hebben toegang tot mobiel bankieren en bijna 1 miljoen klanten van deze partnerbanken hebben toegang tot internetbankieren. Maatschappelijke impact DLL DLL levert een maatschappelijke bijdrage door middel van enkele donaties, bijvoorbeeld aan de Make-a-Wish Foundation van Southeastern PA, Stichting LEF (Leven en Financiën) en T+Huis. Verder heeft 32% van de DLL-medewerkers wereldwijd tijd en expertise geïnvesteerd in goede doelen die bijdragen aan onderwijs en de verbetering van leefomstandigheden van mensen. In Nederland heeft DLL matchmakingdiners georgani seerd waarbij bedrijven en goede doelen elkaar ontmoetten en aan elkaar werden gekoppeld op basis van hun niet-financiële behoeftes. Daarnaast continueerde DLL het initiatief Samen040 in samenwerking met de Gemeente Eindhoven en zes andere ondernemingen die strategische relaties willen aangaan rondom sociale kwesties in de regio. 59 Maatschappelijk verslag

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 60