Vitale gemeenschappen Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Particuliere klant 2015 2014 doel 2020 KPI8: Tevreden particuliere en private banking klanten1 De producten die de Rabobank mij adviseert passen goed bij mijn persoonlijke wensen 52% nb jaarlijkse groei KPI 9: Tevreden klanten uit kwetsbare groepen2 Bij de Rabobank kunt u uw bankzaken moeiteloos en zonder problemen afhandelen 73% nb jaarlijkse groei KP110: Tevreden particuliere en private banking klanten gesprek duurzaamheid3 Hoe tevreden bent u over de wijze waarop dit onderwerp met u is besproken (n=32) 88% nb jaarlijkse groei Onze inzet 2015 2014 doel 2020 KP111: Klimaatvoetafdruk C02-uitstoot in tonnen per fte 3,5 3,6 3,2 KP112: Associatie van het Nederlands publiek Positieve associatie Rabobank met duurzaamheid in van het Nederlands publiek 42% nb 80% KP113: Duurzaamheid in werving-en selectieproces In ontwikkeling KP114: Resultaten medewerkersonderzoek'samenwerking met de klant'4 De Rabobank laat haar klanten meedenken en meebeslissen 58% nb jaarlijkse groei De Rabobank is in doen en laten een coöperatieve bank 65% nb jaarlijkse groei De Rabobank levert een actieve bijdrage aan het verduurzamen van de samenleving 70% nb jaarlijkse groei 1 bron: landelijke NPS benchmarkmeting, n=2000. 3 bron: landelijke NPS benchmarkmeting, n=650. 2 bron: Miles Research. 4 Exlusief dochterondernemingen DLL, Rabo Vastgoed groep, Obvion. helpen ze te verduurzamen. We hebben meer dan vorig jaar duurzaam gefinancierd, we helpen kwetsbare groepen met toegang tot bancaire dienstverlening en veroorzaken minder uitstoot van C02 uit eigen bedrijfsvoering. Daar staat tegen over dat het percentage van het Nederlandse publiek dat de Rabobank positief associeert met duurzaamheid en de thema's uit ons duurzaamheidsbeleid (42%) nog beduidend lager is dan het doel van 80% in 2020. We vinden het belangrijk dat onze medewerkers duurzaamheid uitdragen in hun dagelijkse werken meten de resultaten in medewerkersonderzoeken. Er is in 2015 nog geen meting geweest van de wijze waarop we met duurzaamheid omgaan in werving- en selectieprocessen. De komende periode zullen we de rapportageprocessen verder optimaliseren. We streven er daarbij naar om de indicatoren waar mogelijk verder aan te scherpen. In de hierna volgende hoofdstukken wordt elk van de KPI's afzonderlijk behandeld, waarbij ook wordt ingegaan op de gebruikte data. Onze ambitie in 2020 We participeren actiefin de lokale gemeenschappen waar we onderdeel van zijn. We versterken de economische en maatschappelijke vitaliteit door het zakelijke succes van lokale collectieve initiatieven te ondersteunen in de landen waar we actief zijn. Hierbij richt de Rabobank zich op actuele lokale maatschappelijke thema's. In Nederland zijn dit: duurzaam heid, economische vitaliteit en leefbaarheid in zorg en wonen. In ontwikkelingslanden focussen we onze bijdrage op de oprichting en professionalisering van boerenorganisaties en op de toegang tot de lokale financiële infrastructuur voor iedereen. Daartoe leveren we menskracht, kennis, netwerken, faciliteiten en financiële diensten. Daarnaast doen we jaarlijks maatschap pelijke investeringen zonder winstoogmerk ter grootte van 3% van onze winst. Zo combineren we het vergroten van zelfred zaamheid en samenwerking met de versterking van de vitaliteit van gemeenschappen. De onderstaande KPI's dragen bij aan deze ambities. Voortgang 2015 We hebben als klantgerichte maatschappelijke bank wereldwijd een groot aantal lokale initiatieven en organisaties ondersteund. Dit deden we onder andere met een financiële bijdrage van 62,2 miljoen euro en doordat medewerkers 153.000 uur maat schappelijk hebben ingezet. Met onze kennis, netwerken en geldelijke bijdragen ondersteunen we mensen en organisaties die hun lokale leefgemeenschap versterken; we zien dat als een vertaling van 'Een aandeel in elkaar'. Het ondersteunen van nieuwe collectieve lokale maatschappelijke initiatieven (bijvoor beeld nieuwe coöperaties) is daar een belangrijk onderdeel van. Voor ons geldt een initiatief als 'nieuw'als we het voor 2013 nog niet ondersteunden. 55 Maatschappelijk verslag

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 56