Maatschappelijk verslag Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling In een snel veranderende wereld wil de Rabobank de sterke, maatschappelijk betrokken bank blijven. Daarom hebben we het Strategisch Kader 2016-2020 opgesteld. Het is onze ambitie om in Nederland de meest klantgerichte bank te zijn en wereldwijd een leidende food- en agribank. Met de twee strate gische pijlers Bankieren voor Nederland en Banking for Food bouwen we samen met onze klanten en relaties aan een succesvolle en betekenisvolle coöperatieve Rabobank op lange termijn. Een belang rijke bouwsteen voor deze pijlers is de nota Samen Duurzaam Sterker. Daarin zetten we onze focus en ambities uiteen voor onze bijdrage aan een duurzame ontwikkeling tot 2020. Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 We geven de coöperatie een herkenbaar en onderscheidend gezicht en maken daarmee het verschil met andere banken (zie ook het hoofdstuk Strategie). De Rabobank streeft als coöperatieve bank samen met haar zakelijke en particuliere klanten naar het verwerkelijken van hun ambities voor een duurzame samenleving. Niet alleen willen wij onze particuliere en zakelijke klanten ondersteunen bij verduurzaming, ook willen we bijdragen aan een snellere verduurzaming van de wereldwijde landbouw en voedselvoorziening en aan de vitaliteit van gemeenschappen. De wereld kan verantwoord gevoed worden als dat op een duurzame manier gebeurt, en Nederland is op dat vlak een gidsland. Duurzaamheid is geïntegreerd in de vier pijlers van onze Banking for Food-strategie: de beschikbaarheid van voedsel vergroten, de toegang tot voedsel verbeteren, een gebalanceerde voeding stimuleren en de stabiliteit van voedsel ketens vergroten. In 2015 hebben de 193 lidstaten van de Verenigde Naties een nieuwe ontwikkelingsagenda voor de lange termijn vastgesteld, met zeventien ambitieuze langetermijndoelen. De 'Sustainable Development Goals' (SDG's) moeten ertoe leiden dat in 2030 de wereld vrij is van armoede, honger en ziektes. Ook moeten dan oplossingen zijn gevonden voor problemen op het gebied van onder meer water, sanitatie, klimaat en energie. De duurzaam heidsambities van de Rabobank dragen bij aan het bereiken van die SDG's. In biilaae 4 maken we overzichtelijk hoe onze ambities in de SDG's passen. Duurzaamheidsambities Door onze financiële dienstverlening, kennis en relevante net werken te verbinden met de ambities van onze klanten, worden we samen duurzaam sterker. De groepsbrede duurzaamheids doelen zijn: 7 Versterken van de vitaliteit van gemeenschappen In Nederland richten we ons op actuele lokale maatschappelijke thema's: duurzaamheid, economische vitaliteit en leefbaarheid in zorg en wonen. In ontwikkelingslanden focussen we onze bijdrage op de oprichting en professionalisering van boeren- organisaties en toegang tot de lokale financiële infrastructuur voor iedereen. 2 Versnellen van duurzame landbouw en voedselvoorziening Voor verduurzaming van agrarische waardeketens op mondiale schaal. 3 Samenwerken met zakelijke klanten We stimuleren en ondersteunen al onze zakelijke klanten bij de stapsgewijze verduurzaming van hun bedrijf. 4 Adviseren van particuliere klanten We combineren optimaal financieel advies met een positieve bijdrage aan duurzame ontwikkeling. 5 Onze inzet Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling komt tot stand door professionele medewerkers voor wie duurzaamheid een vanzelfsprekend onderdeel vormt van de klantbediening. We integreren duurzaamheid in onze interne bedrijfsvoering en communiceren transparant over onze visie en activiteiten. We meten de voortgang van de realisatie van onze duurzaam heidsambities met Kritische Prestatie Indicatoren (KPI's); hierover rapporteren we aan onze stakeholders onder andere via het 52 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 53