Maatschappelijk verslag Inleiding In het Jaaroverzicht 2015 en het Jaarverslag 2015 van Rabobank Groep zijn de financiële en de maat schappelijke verslaggeving gebundeld. Zo ontstaat een samenhangend beeld van de relevante finan ciële en maatschappelijke ontwikkelingen die van belang zijn voor de Rabobank, haar klanten en overige stakeholders. Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Drie thema's vallen onder de assurance van het maatschappelijk jaarverslag 2015. We leggen daarom in dit onderdeel van het Jaarverslag verantwoording af over onze prestaties op deze thema's: A Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling. B Klantfocus. C Medewerkers in hun kracht. De keuze van onderwerpen in deze hoofdstukken is gebaseerd op ons waardecreatiemodel en de materialiteitsanalyse. Deze analyse is een inventarisatie van gebeurtenissen en onderwerpen die belangrijk zijn voor de Rabobank en voor onze stakeholders. Een compleet en grafisch overzicht daarvan staat in het Jaaroverzicht. De onderwerpen uit de materialiteitsana lyse komen nagenoeg allemaal aan de orde in de maatschap pelijke verslaglegging. Uitzondering daarop zijn twee nieuwe materiële thema's voor 2015 'financiële wet regelgeving'en 'corporate governance'. Die komen aan bod in het hoofdstuk Risicomanagement en het hoofdstuk Corporate governance van het Jaarverslag, maar vallen buiten de scope van de maat schappelijke verslaglegging. In dit document volgen we de duurzaamheidsambities uit de nota Samen Duurzaam Sterker die de duurzaamheidsagenda van de bank bevat. De inhoud van het maatschappelijk deel van de verslaglegging van de Rabobank (met uitzondering van de opgenomen verwij zingen naar bronnen en documenten) is volledig geverifieerd door KPMG Sustainability en voorzien van een assurance- rapport met een zogenoemde redelijke mate van zekerheid. Dit deel bevat de maatschappelijke verslaglegging, de rap portagegrondslagen en het assurance-rapport. Het jaarverslag wordt extern gepubliceerd, vooral via online beschikbaarheid, op www.rabobank.com. De informatie in het verslag is bestemd voor leden, klanten, medewerkers, analisten, investeerders, maatschappelijke organisaties, beleidsmakers, wetenschappers en andere geïnteresseerden. De maatschappelijke verslaglegging 2015 is gebaseerd op de G4-richtlijnen voor duurzaamheidsverslaggeving van het Global Reporting Initiative (GRI) in overeenstemming met de Cormpre- hensive-optie. Ook is gebruikgemaakt van de Financial Services Sector Supplement (FSSS) van het GRI. Dit zijn aanvullende verslaggevingscriteria voor de financiële sector. In bijlage 5 van dit maatschappelijkjaarverslag staat een tabel met onze rapportage over de GRI-richtlijnen. 51 Maatschappelijk verslag

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 52