Performance Vastgoed Herstel in de vastgoedmarkt zet door In 2015 verbeterde de situatie op de Nederlandse woningmarkt. Het aantal transacties in Nederland, Frankrijk en Duitsland nam toe en de huizenprijzen stegen op veel plaatsen in Nederland en Duitsland. De marktomstandigheden ontwikkelden zich gunstig voor gebiedsontwikkelaar BPD en de resultaten verbeterden. Het aantal woningtransacties bij BPD nam met 19% toe tot 8.386. De afbouw van niet- strategische activiteiten resulteerde bij Bouwfonds Investment Management (Bouwfonds IM) in een lichte daling van het beheerd vermogen met 0,1 miljard euro tot 6,3 miljard euro. De verbetering van de economische situatie was ook van invloed op de kosten kredietverliezen bij vastgoedfinancier FGH Bank. De kosten kredietverliezen van het segment vastgoed daalden met 566 miljoen euro tot 90 miljoen euro. Dit is gelijk aan 56 basispunten van de gemiddelde krediet portefeuille. Het langjarig gemiddelde is 89 basispunten. De daling van de kosten kredietverliezen was bepalend voor het herstel van het resultaat. De nettowinst van het segment vastgoed steeg met 444 miljoen euro tot 181 miljoen euro. De kredietportefeuille kwam uit op 15,3 miljard euro. De Rabobank maakt een strategische verandering door. Een beweging waarbij de aanwezige kennis en kunde binnen de groep steeds meer gebundeld wordt. Binnen deze 'Eén Rabobank-strategie' past het om de bewezen en gewaardeerde vastgoedkennis, -expertise en netwerken van FGH Bank te koppelen aan die van de Rabobank in één krachtige vastgoedorganisatie. FGH Bank wordt daarom geïntegreerd binnen de Rabobank. Vooruitlopend daarop zijn de aandelen van FGH Bank op 31 maart 2015 juridisch overgedragen aan de Rabobank en maakt FGH Bank geen onderdeel meer uit van Rabo Vastgoedgroep. Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Strategie Binnen het segment vastgoed worden de resultaten van Rabo Vastgoedgroep en FGH Bank samen verantwoord. Rabo Vastgoedgroep is actief met de merken BPD en Bouw fonds IM. BPD ontwikkelt integrale woongebieden, kleinschalige multifunctionele projecten en openbare voorzieningen en wil een bijdrage leveren aan het verwezenlijken van 'living environ ments', woon- en leefomgevingen die zelf ook leven. Zij heeft een gespreide projectenportefeuille in Nederland, Frankrijken Duitsland. In deze landen streeft BPD naar een beheerste groei in economisch sterke regio's door een volwaardige, lokale aan wezigheid. Zij ambieert hierbij een marktconform rendement op geïnvesteerd vermogen binnen een passend risicoprofiel. Bouwfonds IM is manager van vastgoedfondsen en richt zich specifiek op beleggingsproducten in de categorieën vastgoed, infrastructuur en natuurlijke hulpbronnen. Binnen deze cate gorieën richt Bouwfonds IM zich op vijf sectoren: commercieel vastgoed, woningen, parkeergarages, communicatie-infra structuur en landbouw boerderijen. Fondsenbeheer Nederland en SVn zijn per 1 juni 2015 verzelf standigd. Vanaf die datum zijn zij geen onderdeel meer van Rabo Vastgoedgroep. FGH Bank richt zich op het financieren van commercieel vastgoed en is actiefin de kantoren-, winkel- en bedrijfs- ruimtemarkt en de vastgoedbeleggingsmarkt. FGH Bank is 46 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 47