Vooruitblik Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Kosten kredietverliezen daalden met 35% De kosten kredietverliezen van het segment leasing daalden met 46 miljoen euro tot 85 (131) miljoen euro. In basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille bedroegen de kosten kredietverliezen 25 (43) basispunten. Hiermee lagen de kosten kredietverliezen ruim onder het langjarig gemiddelde van 66 basispunten. De leaseportefeuille van DLL is verspreid over meer dan 35 landen en negen industrieën - zo zijn ook de risico's gespreid. Het wereldwijde economische herstel en het strikte risicobeheer droegen bij aan de daling van de kosten kredietverliezen; in 2015 waren er geen nieuwe significante probleemposten. Regulatory capital nam toe Het regulatory capital (de externe vermogenseis) voor DLL steeg in 2015 tot 1,7 (1,4) miljard euro. De stijging van het kredietrisico is in lijn met de ontwikkelingen in de krediet verlening en valuta-effecten. Het economie capital (de interne vermogenseis) steeg tot 2,0 (1,5) miljard euro als gevolg van de hiervoor genoemde ontwikkeling en het afschaffen van de diversificatie tussen de risicocategorieën. Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Ook werkt DLL aan de ontwikkeling van innovatieve producten op het gebied van Life Cycle Asset Management, Mobility Consulting en Fleet Management. Op financieel gebied verwacht DLL in 2016 een beperkte groei van de leaseporte feuille in de Verenigde Staten en in Europa. Het economisch herstel in Nederland zet naar verwachting door en de kosten kredietverliezen bewegen zich naar het langjarig gemiddelde. DLL streeft ernaar haar Nederlandse activiteiten en het aandeel food en agri verder uit te breiden. Ook in 2016 wil DLL haar partners ondersteunen met op maat gemaakte financiële oplossingen. De strategische focus van DLL ligt de komende jaren onder andere op het uitbreiden van haar digitale dienstverlening. De gevraagde leveringssnelheid neemt toe en in de komende jaren zal de digitalisering een steeds belangrijkere rol spelen in bedrijfsoplossingen. Met haar digitale en mobiele diensten helpt DLL haar partners om sneller en eenvoudiger zaken te doen, waardoor zij op hun beurt sneller kunnen inspelen op de behoeften van hun klanten. Naast de unieke mogelijkheden die mobiele en digitale tech nologie met zich meebrengen, ziet DLL in bepaalde markten kansen ontstaan doordat de klant naast het bedrijfsmiddel, ook de bijbehorende diensten in één totaalpakket gefinancierd wil hebben. Dit alles met behoud van flexibiliteit. Het voorzien in de klantvraag naar aanleiding van deze verschuivende trend vormt een van de grootste uitdagingen voor DLL in 2016. Hierbij wordt het bundelen van oplossingen belangrijk, zonder dat de klant een langdurige vaste financiële verplichting aangaat. De focus ligt op het gebruik en de voordelen daarvan. 45 Performance

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 46