Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank gebruik van. Deze leasemogelijkheden zijn ook beschikbaar via het eigen online kanaal van de Rabobank. Op rabobank.nl/lease kan men inloggen en direct berekenen wat het maandbedrag is voor het leasen van een bedrijfs- of transportmiddel of meteen een offerte aanvragen. Deze online service past in een markt waarin asset based finan cieringsoplossingen een steeds grotere rol spelen. Ook factoring is onderdeel van het Nederlandse productaanbod. Factoring is een oplossing voor bedrijven die tijdelijk of structureel behoefte hebben aan extra werk kapitaal. Dit kan het gevolg zijn van snelle groei, seizoenschommelingen of de behoefte aan een aanvullende geldstroom. Klanten kunnen dan extra werkkapitaal vrij maken uit hun debiteurenportefeuille. De huidige markt vraagt om flexibiliteit. Leasing en factoring beantwoorden aan deze behoefte. De ondernemer houdt zekerheden vrij voor andere investeringen, waardoor er financiële ruimte is om te ondernemen. Met deze oplossingen ondersteunt DLL de Rabobank in het ontwikkelen van een maatwerk financieringsmix voor ondernemingen in elke levensfase. 250 miljoen euro beschikbaar vanuit Europese Investeringsbank In 2015 heeft DLL 250 miljoen euro beschikbaar gekregen van de Europese Investeringsbank (EIB). Dit geld is bedoeld voor ondernemers in het midden- en klein bedrijf en grootzakelijke klanten die willen investeren in hun bedrijf. Met deze faciliteit ondersteunt de EIB het herstel van het bedrijfsleven in Nederland en in de rest van Europa. Ondernemers die voor de financiering van hun investering behoefte hebben aan een leaseconstructie en die voldoen aan de criteria, kunnen profiteren van een rentekorting. O Meer informatie is te vinden op de website van DLL. Consumentenfinancieringen DLL biedt in Nederland ook financieringen aan voor consumenten. In de markt voor consumentenfinanciering is ze actief met de merken Rabobank, Freo en Athlon. De Rabobank werkt in deze markt aan een nieuw product en online aanvraagproces. Thema's als klantfocus en ijzersterke bank staan hierbij centraal. Eén op de vijf huis houdens in Nederland leent. DLL en de Rabobank zorgen er samen voor dat ook deze Rabobankklant bij de bank terecht kan. Als gespecialiseerd competentiecentrum op het gebied van consumptief krediet is DLL verantwoordelijk voor marketingondersteu- ning, kredietbeoordeling en het goedkeuren van persoonlijke leningen en kredieten voor lokale Rabobanken. Freo is de online aanbieder van consumptief krediet en staat voor zorgvuldig, voordelig en eerlijk lenen. De totale consumptief kredietportefeuille kwam op 31 december 2015 uit op 1,4 (1,4) miljard euro. Leaseportefeuille groeide met 8% De leaseportefeuille van DLL groeide met 8% tot 35,7 (33,0) miljard euro, mede als gevolg van valuta- effecten. De kredietportefeuille private cliënten van DLL - de leaseportefeuille exclusief operational lease - kwam uit op 29,7 (27,5) miljard euro. Voor DLL is het aandeel food en agri als onderdeel van de totale portefeuille belang rijk, evenals het Nederlandse deel van de leaseportefeuille. Het aandeel food en agri in de leaseportefeuille bedroeg 11,1 (10,6) miljard euro, wat neerkomt op 319 De Nederlandse leaseportefeuille kwam uit op 6,6 (6,1) miljard euro, oftewel van de totale leaseportefeuille. Hiermee beslaan food en agri en de Nederlandse porte feuille ongeveer de helft van de activiteiten van DLL. Verdeling leaseportefeuille naar sector ultimo 2015 189 169 111 Food en agri Construction, transportation en industrial Office technology Financial institutions Car lease Healthcare en clean technology Consumer finance Vendor finance operations Verdeling leaseportefeuille naar regio ultimo 2015 Europa Amerika Azië/Pacific 54% 39% 43 Performance

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 44